Podívejte se, jak vyřešit časté problémy s tonery a cartridge

Tiskárny nám podobně jako klasické počítače, notebooky, tablety, či smartphony prokazují výborné služby, ale čas od času se v souvislosti s jejich provozem vyskytnou větší, či menší problémy, které je třeba okamžitě řešit. Víte, co Vám chce sdělit tiskárna chybovou hláškou nebo zůstáváte při problémech s tiskem bezradní? Podívejme se společně na některé nejběžnější problémy spojené s tonery i cartridgemi a také na možná řešení.

Zpráva „Printhead Error“  

Bez ohledu na to, s jakou technologií tisku pracuje a jakou tiskárnu vlastníte, je velmi důležité, aby inkoustové cartridge nebo tonery byly vždy v perfektním stavu. Přestože si vybíráte originální nebo kvalitní kompatibilní náplně od renomovaných výrobců, můžete se poměrně často setkat s chybovou hláškou "Printhead Error".

Prostřednictvím této zprávy Vám tiskárna oznámí problémy s tiskovou hlavou. Nic příjemného, protože tisková hlava při inkoustových tiskárnách odpovídá za přenos drobných mikrokapek na papír prostřednictvím stovek trysek. Není proto divu, že tisková hlava patří mezi nejzranitelnější komponenty tiskárny.

Pokud se Vám na displeji zobrazila tato zpráva poprvé, pokuste se problém vyřešit vypnutím tiskárny alespoň na pár minut. V případě, že problém po opětovném zapnutí tiskárny přetrvává, nezbude Vám nic jiného než zkusit vyčistit tiskovou hlavu. A pokud bude i tento Váš pokus marný, budete muset vyměnit náplň, jejíž součástí je tisková hlava.

Samozřejmě ne všechny náplně nabízejí takovou možnost, v případě některých tiskáren budete muset navštívit servis, protože tisková hlava je v nich pevně zabudovaná. S tiskovou hlavou se pojí mnohem více chyb nebo problémů. Můžeme zmínit například vynechávání tisku, bílé pruhy, rozmazané výtisky, nesprávné zarovnání nebo špatnou interpretaci barev.

Inkoustový cartridge nelze rozpoznat

Praktiky výrobců tiskáren, a tedy i originálních náplní, nebyly v minulosti vůči uživatelům tiskáren dvakrát vstřícné, protože do svých zařízení často instalovali software pro detekci neoriginálních cartridgí. Dnes je situace o něco lepší a pravdou je, že více výrobců tiskáren začalo akceptovat kompatibilní náplně.

Samozřejmě ještě i dnes se Vám může stát, že tiskárna nedokáže rozpoznat neoriginální náplň. Z pohledu zákazníka jsou takové komplikace nepříjemné a kontraproduktivní, protože obírají o možnost využívání cenově výhodnějších inkoustových cartridgí nebo tonerů od alternativních výrobců. Co tedy můžete udělat? Při nerozpoznávání neoriginální náplně tiskárnou Vám nezbude nic jiného, ​​než sáhnout po originálních náplních a při další koupi tiskárny upřednostnit takové zařízení, které umožní kompatibilní inkoustové náplně nebo kompatibilní tonery.   

TIP: Uvažujete nad koupí nové tiskárny? Nenechte nic náhodě, pomůže Vám náš průvodce - Vybíráme tiskárnu do domácnosti.

Nesprávně nainstalovaný cartridge

A nakonec dáme prostor dalšímu poměrně frekventovanému chybovému hlášení. V tomto případě naštěstí nejde o záměr výrobců tiskáren a tento problém se spojuje s jinými příčinami. Mezi ně patří chybný mikročip na cartridgi, uplynutí expirační doby inkoustové náplně nebo nedůsledná výměna inkoustové náplně, kdy mikročip nemá kontakt s tiskárnou, proto s ní nemůže správně komunikovat.

Přečtěte si také: Došel Vám toner? Jaký toner koupit: originální nebo neoriginální toner?