Kompatibilní vs. originální cartridge

 

 

Stále přemýšlíte o koupi neoriginální cartridge, ale bojíte se? Tento článek Vám poskytne informace, podle kterých se dokážete definitivně rozhodnout, zda nakoupit kompatibilní cartridge nebo cartridge originální.

Základní rozdíly


Kompatibilní cartridge

Kompatibilní, neoriginální nebo-li alternativní je náplň do inkoustové tiskárny, která není vyrobena stejným výrobcem jako vaše tiskárna. Hlavní výhoda kompatibilních cartridgí je bezpochyby cena. Pokud ale budete kupovat neoriginální cartridge, nakupujte pouze u kvalitních prodejců, kteří vám dokážou zaručit správnou kvalitu kompatibilní cartridge. Kvalitní prodejce má k dispozici bezpečnostní listy, které dokazují nezávadnost a kvalitu kompatibilních cartridgí. Samozřejmostí jsou i různé certifikace, které zaručují kvalitu výrobku - ISO:9001 (standard kvality) a ISO:14001 (vztah k životnímu prostředí). Naše společnost má ke kompatibilním cartridgím jak bezpečnostní listy, tak i certifikace.

Kompatibilní černá cartridge HP č.21XL Kompatibilní barevná cartridge HP č.22XL

 

Originální cartridge

Originální cartridge jsou náplně do inkoustové tiskárny, které jsou vyrobené stejným výrobcem jako vaše tiskárna. Originální cartridge poznáte podle loga a také podle speciálního hologramu na obalu. Když si koupíte originální cartridge, máte stoprocentní jistotu, že vše bude fungovat tak jak má, ale vaše peněženka v mnoha případech opravdu zapláče. Někdy prodejci dělají speciální akce. HP celkem pravidelně láká na akci cashback, kde vám za koupi celé sady cartridgí vrátí část peněz zpět.

HP č.21XL černá originální cartridge HP č.22XL barevná originální cartridge

 

Proč jsou originály tak drahé?


Jednoduše je to proto, že výrobci prodávají tiskárny většinou za výrobní ceny, nebo jsou schopni prodej některých typů tiskáren i dotovat. Bohužel tato strategie se potom promítá do ceny originální náplně, která několikanásobně převyšuje výrobní náklady. Z tohoto důvodu originální výrobci rádi straší spotřebitele, že všechny kompatibilní cartridge jsou nekvalitní. Rozdíl v kvalitě je u kvalitních kompatibilních cartridgí ale popravdě skoro nepatrný nebo žádný.

 

Nebojte se neuznané záruky


 Pokud jste průměrný uživatel inkoustové tiskárny, opravdu se vyplatí nakupovat do vaší tiskárny kompatibilní cartridge a určitě budete mít radost jak vy, tak i vaše peněženka. Protože při nákupu originálních cartridgí zaplatíte za provoz tiskárny reálně mnohem víc, než kolik stála samotná tiskárna. Neuznaná záruka v případě používání kompatibilních cartridgí také nemusí spotřebitele děsit, v dnešní době je každý kvalitní prodejce neoriginálních náplní pojištěn pro případy, které se můžou používáním neoriginálních cartridgí vyskytnout. Pokud se tiskárna poškodí používáním neoriginální cartridge, měl by kvalitní prodejce zajistit opravu na své náklady.