Kompatibilní toner vs originální toner

 

Vybíráte toner a nemůžete se rozhodnout jestli koupíte drahý originální toner nebo levnější kompatibilní toner? Připravili jsme pro vás srovnání kompatibil vs originál, kde vám odpovíme na otázky proč jsou originální tonery tak drahé a také jak je to s kvalitou kompatibilních tonerů.

Základní rozdíly mezi těmito tonery


Kompatibilní toner

nebo-li také Neoriginální toner je nově vyrobená kazeta jiným výrobcem, než tím, který vyrobil vaší tiskárnu. Liší se od originálního toneru v první řadě cenou. Prodej neoriginálních tonerů je na našem trhu velice rozšířený, proto si musíte dávat pozor od koho kompatibilní tonery kupujete. Bohužel ne všechny jsou na tom s kvalitou zpracování a následně díky tomu s kvalitou tisku na přijatelné úrovni. Někdy můžete narazit i na zdravotně závadné tonery. Prodejce neoriginálních tonerů by měl mít k dispozici bezpečnostní listy, které slouží jako záruka o nezávadnosti kazety. Samozřejmostí jsou i různé certifikace, které zaručují kvalitu výrobku - ISO:9001 (standard kvality), ISO:14001 (vztah k životnímu prostředí) a STMC (standard kvality a objemu tisknu). Naše společnost má ke kompatibilním tonerům jak bezpečnostní listy tak i certifikace. 

Kompatibilní toner HP 85A CE285A

Výrobci originálních tonerů doporučují používat pouze originální náplně. Spotřebitelé jsou pak často vystrašení a radši nakupují předražené originální náplně, protože je děsí možný rozdíl v kvalitě tisku, který je ale u kvalitních kompatibilních tonerů  zanedbatelný nebo žádný. Originální výrobci také uvádí menší kapacitu kompatibilních tonerů, ale zase platí, že u kvalitního kompatibilního toneru toto není pravda. Neuznaná záruka v případě používání kompatibilních tonerů také nemusí spotřebitele děsit, v dnešní době je každý kvalitní prodejce neoriginálních náplní pojištěn pro případy, které se můžou používáním neoriginálních tonerů vyskytnout. Pokud se tiskárna poškodí používáním neoriginálního toneru, měl by kvalitní prodejce zajistit opravu na své náklady.

Srovnejte si ceny originálních tonerů s kvalitními kompatibilními tonery

Originální toner

nebo originální tonerová kazeta je vyrobená přímo výrobcem tiskárny a kopírky. Koupí originálního toneru máte zaručenou kvalitu tisku, ale zaskočit Vás může svojí cenou, která někdy i převyšuje pořizovací cenu tiskárny. Většina výrobců jde cestou, že prodává tiskárny za výrobní náklady nebo prodej dokonce dotuje. Následně pak vydělávají právě na prodeji originálních tonerů. Za značku si prostě zaplatíte někdy i víc peněz než za samotný toner. Pokud jste se rozhodli nakupovat originální tonery, ale i přesto rádi ušetříte i pár korun, je výhodnější kupovat sady originálních tonerů, pokud je výrobce vaší tiskárny nabízí.

Originální toner HP 85 CE285A