Kapesní tiskárny na cesty – hit, který oslovil zejména mladé

Mezi kapesními, nebo chcete-li přenosnými tiskárnami najdeme malá zařízení, která jsou bez jakýchkoliv kompromisů schopna kvalitního tisku štítků nebo pokladních dokladů. Tato zařízení jsou samozřejmě užitečná, ale pro mladé nezajímavá. Mnohem přitažlivější alternativou kapesních tiskáren jsou zařízení, která umožňují tisk fotografií kdekoliv v terénu.

Univerzálnější použití, vynikající kvalita snímků

Společným rysem všech kapesních tiskáren je mobilita, kterou máme k dispozici díky baterii umožňující provoz zařízení bez elektrické sítě. Pokud k tomu připočteme zmíněnou možnost tisku fotografií, kompaktní rozměry, překvapující kvalitu snímků a univerzálnější použití, než jaké bychom dostali od Polaroidu, není divu, že se kapesní tiskárny těší u mladých lidí obrovské popularitě.

Poslední trendy však ukazují, že kouzlu tištěných snímků nedokážou odolat ani "starší" ročníky. Stále častěji se tedy kapesní tiskárny využívají k vytištění fotografií z rodinných dovolených, oslav a různých společenských událostí. Čím si tedy ještě kromě zmíněných benefitů dokázaly kapesní tiskárny získat pozornost mladých?

TIP: Dáváte přednost tištěným fotkám? Poradíme Vám, jakou tiskárnu si vybrat k tisku fotek.

Příjemné rozměry, jednoduché používání

Kapesní tiskárny jsou zpravidla malá, kompaktní zařízení, která se dají pohodlně vzít s sebou kdekoliv na cesty. Aby nezůstalo jen u slov, nabídneme Vám pohled na rozměry oblíbené kapesní tiskárny HP Sprocket. Uznáte sami, že rozměry 116 x 75 x 23 mm opravdu nezaberou mnoho místa a o nic hůře na tom nebudete ani s váhou. Ta představuje zanedbatelných 170 gramů.

Na kapesní tiskárně je fajn, že nabízí snadné používání. Než začnete používat kapesní tiskárnu, musíte si nejprve do Vašeho smartphonu nainstalovat mobilní aplikaci. Obavy ale nejsou na místě, nejde o nic složitého. Aplikace je samozřejmě dostupná pro platformu Android i pro jiné operační systémy. Po nainstalování aplikace se můžete ke kapesní tiskárně připojit pomocí rozhraní Bluetooth. A právě tím jsme se dostali k výše zmíněné univerzálnosti kapesních tiskáren.

U fotoaparátu typu Polaroid dostanete sice právě zhotovenou fotku na počkání, ale to je asi tak všechno. U kapesní tiskárny je to ale o něčem úplně jiném. K tiskárně se lze připojit z tabletu nebo i z více mobilních telefonů. V prostředí aplikace si pak z galerie zařízení vybíráte snímky, které byste měli rádi ve svém fotoalbu nebo se pomocí smartphonu připojíte k sociálním sítím a vyberete si fotky k tisku z Facebooku nebo Instagramu. A tisknout nemusíte pouze hotové snímky. Na rodinné oslavě můžete vyhotovit snímek prostřednictvím vestavěného fotoaparátu Vašeho mobilního telefonu a do pár minut držet v ruce fotografii vytištěnou kapesní tiskárnou. Fotografie se před vytištěním dají samozřejmě upravit.

Nekomplikovaná úprava snímku, rychlý tisk bez náplně

Pokud nejste spokojeni s uzavřeným snímkem, žádný problém. Aplikace nabízí několik nástrojů pro úpravu fotografií. Upravovat tak můžete sytost barev nebo jas fotografie a ničím neobvyklým nejsou ani úpravy, které dají vyhotoveným snímkům vzhled starých fotografií. Mladí jistě ocení přidávání různých clipartů, textů nebo rámečků.

Kapesní tiskárna je zajímavá také tím, že tiskárna pro tisk fotografií nepotřebuje tonery nebo inkoustové cartridge. Fotografie se tisknou na speciální fotopapír typu ZINK, který se vkládá do zásobníku umístěného pod víkem kapesní tiskárny.

Fotopapír ZINK disponuje všemi barevnými odstíny potřebnými k vytištění barevných snímků. Tiskárna, v našem případě HP Sprocket, pomocí termální technologie tisku ZINK (technologie tisku je odvozena od slov Zero Ink, ZINK tedy BEZ INKOUSTU) zahřívá fotopapír, na kterém následně vzniká barevná fotografie. Nenechte se ale splést. Celý proces je poměrně rychlý a od kliknutí na ikonu tiskárny po vytištění snímku neuběhne více než 30 sekund.

Tiskárny do kapsy můžou být perfektním dárkem

Pokud nevíte, čím máte obdarovat své ratolesti, zvažte kapesní tiskárnu. Kapesní tiskárny pro ně budou výborným společníkem a Vaší odměnou mohou být vytištěné fotografie zachycující jedinečné okamžiky z jejich dobrodružných výprav, které budete vystavovat na obdiv doma nebo v práci.

TIP: Víte, jak vybrat fotopapír do tiskárny, aby byla kvalita snímků vyhovující?