Inkoustové náplně do tiskárny EPSON

Společnost Epson, sídlící v Japonsku, určitě není potřeba nikomu nějak speciálně představovat. Epson totiž už několik desítek let patří k předním a řekněme, že i respektovaným výrobcům tiskáren, skenerů i multimediálních projektorů. Tiskárny Epson odvádí perfektní práci bez ohledu na to, jestli jde o domácnosti nebo větší pracovní skupiny ve firmách. Bez kvalitních inkoustových náplní by to nebylo možné.

Použití prémiových inkoustových cartridgí je důležitou podmínkou přesného, ostrého a detailního tisku. Při výběru inkoustových náplní je potřeba se orientovat jednak podle typu tiskárny a také podle technologie tisku, kterou Vaše inkoustová tiskárna používá.

Obecně se můžete nejčastěji střetnout s termickou nebo piezoelektrickou technologií tisku. Další možností je voskový tisk, který je ale o něco méně užívaný. Podívejme se tedy na konkrétní náplně do tiskárny EPSON, ale nejprve si v krátkosti povězme něco o zmíněných technologiích tisku.

Termická technologie tisku  

Při tomto tisku je inkoust na papír nanášený tiskovou hlavou, která prostřednictvím trysek s rezistory ohřeje inkoust na vysokou teplotu. Ten je v důsledku zvýšeného tlaku následně tryskami vystřelený na papír. Na papírů zároveň dochází k míchání barev a jejich odstínů. Děje se tak buď překrýváním jednotlivých mikroskopických kapek inkoustu, nebo jejich umisťováním vedle sebe. Výsledná kvalita tisku se pak kromě jiného odvíjí i od hustoty umístění kapiček inkoustu.

Piezoelektrická technologie tisku

Piezoelektrická technologie při nanášení inkoustu na papír také využívá k vystřelování kapek vytvořený tlak. Na rozdíl od termického tisku je ale v případě této technologie vytvořený tlak výsledkem působení elektrického proudu na piezoelektrický prvek v tiskové hlavě. Ten se pod napětím „ohýbá“ a vytvořený tlak vystřeluje kapičky inkoustu na papír. O co nejvyšší kvalitu tisku se zároveň stará inteligentní řídící jednotka tiskárny, která optimalizuje tvar vystřelovaných kapek. Význam použití kvalitní náplně EPSON pravděpodobně není potřeba zdůrazňovat.

Voskový tisk

V podstatě jde o kombinace piezoelektrického a laserového tisku. Inkoust má tentokrát voskovou konzistenci, která se nahřáním rozpustí a namíchá do požadované barvy. Po namíchání požadovaného odstínu je inkoust stejně tak jako při piezoelektrickém tisku vystřelovaný tiskovou hlavou. Solidní inkoustové náplně jsou i při této technologii nevyhnutelnou podmínkou, pokud chcete dosáhnout kvalitního tisku.

Náplně do tiskárny EPSON + příklady

Náplně a tonery EPSON jsou vyráběny podle nejvyšších kvalitativních standardů. V plné míře a bez jakýchkoliv kompromisů proto dokážou zohlednit i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu tisku. Textové nebo grafické dokumenty či fotografie budou proto vytištěny v kvalitě, kterou právem očekáváte.

Nemůže se tedy stát, že Vás tiskárna nemile překvapí nepovedeným tiskem. Náplně do tiskárny EPSON Vám jednoduše umožní ničím nerušenou práci doma nebo i ve firmě. Bez toho, abyste museli ztrácet čas tiskem nového dokumentu. Nejlépe ale uděláte, když se o našich slovech přesvědčíte sami. V následujících řádcích se podívejme na konkrétní náplně EPSON.

1. Epson T79114010 černá (black) originální cartridge

S originálním spotřebním materiálem, tak jak jsme se už zmiňovali výše, Vás nic nedokáže překvapit. S náplní Epson T79114010 spolehlivě dosáhnete špičkové kvality a delší životnosti výtisků. Náplň je vhodná pro tiskárny modelového řádu Epson Workforce Pro a umožní tisk 900 listů papíru při 5 % pokrytí.

2. Epson T0715 multipack kompatibilní cartridge

Kompatibilní náplně EPSON jsou cenově přijatelnější alternativou kvalitního tisku. Po spotřebování startovací originální náplně tak můžete i díky kompletní sadě Epson T0715 multipack šetřit finanční prostředky. Kvalita tisku bude přitom samozřejmě zachována. Sada se skládá z azurové, purpurové, žluté a černé náplně a je určená pro modely tiskárny Epson Stylus.

3. Epson T061540 T0615 multipack originální cartridge

Originální náplně Epson T061540 T0615 jsou přímo optimalizované pro práci s piezoelektrickou technologií tisku. Dokážou tedy poskytnout bezkonkurenční kvalitu fotografií nebo textových či grafických výtisků. Sada obsahuje 8 ml azurové, purpurové, žluté a černé náplně. Použít ji můžete v tiskárnách Epson Stylus.