Brother – firma, která desetiletí vyrábí kvalitní náplně do tiskárny

Společnost Brother nemusíme pravděpodobně nikomu z Vás nějak zvlášť představovat. Firma působí na evropském trhu již více než 60 let a o kvalitě jejího zařízení se můžeme dennodenně přesvědčovat doma nebo v práci. Bez ohledu na to, zda jde o kancelářskou techniku, nebo o produkty určené pro průmyslová odvětví.

Krátký pohled do historie firmy

Společnost Brother začala psát svou pozoruhodnou historii již v roce 1908. Tehdy se samozřejmě jmenovala ještě YASUI SEWING MACHINE CO a věnovala se opravám šicích strojů, či výrobě náhradních dílů. Po smrti zakladatele společnosti Kanekichi Yasua převzal vedení ve firmě jeho syn a firma zanedlouho rozšířila své podnikání o výrobu šicích strojů, ale i slaměných klobouků. Postupně společnost procházela reorganizací a s expanzí svých výrobků do zahraničí rozšiřovala zároveň sortiment svých produktů. Jako příklad můžeme uvést pračky, ventilátory, pletací stroje nebo dokonce motocykly Darling, které disponovaly objemem 80 cm3.

Důležitých mezníků v historii společnosti Brother najdeme více a určitě některý z nich zmíníme ještě i později, ale bez povšimnutí nemůžeme nechat rok 1958, kdy firma založila obchodní společnost i na území Evropy. Firma si pro své podnikání v Evropě vybrala Irsko, o něco později k němu přibyla Francie, Německo a Nizozemsko. V roce 1962 se společnost přejmenovala a začala používat dnešní název BROTHER INDUSTRIES LTD.

Brother má na svém kontě několik světových prvenství  

O zdokonalení inkoustové technologie tisku se v minulosti pokoušelo několik firem současně a s firmou Brother soupeřily takové zvučné značky jako HP, Epson nebo Canon. Nepřísluší nám hodnotit tehdejší konkurenční boj, ale pravdou je, že první vysokorychlostní jehličková tiskárna je navždy spojena právě s firmou Brother, která zařízení navržené společností CDCC zkonstruovala a následně od roku 1971 i vyráběla a prodávala.

Tím prvenství společnosti Brother ještě neskončila. Právě naopak. Po jehličkových tiskárnách se ke slovu dostaly elektrické psací stroje, které sklidily celosvětový úspěch a staly se významným impulsem pro rozvoj firmy. Zmínit však musíme rok 1987 spojený s laserovou tiskárnou Brother a pak především rok 1995, který se nese ve znamení prvního multifunkčního laserového zařízení na světě. Toto prvenství společnost Brother zopakovala o dva roky později, tedy v roce 1997, kdy na trh uvedla i první inkoustovou multifunkční tiskárnu.

Pro firmu byl rozhodně zajímavý i rok 2002, kdy začal prodej výkonných samostatných mobilních tiskáren Brother nebo pak rok 2007 s převratnou novinkou v podobě tiskárny RFID štítků.

TIP: Stručný pohled do historie i na princip inkoustového tisku jsme Vám přinesli v článku Jak funguje inkoustová tiskárna. 

Brother dnes

Společnost Brother v současnosti nadále pokračuje ve výrobě průmyslových šicích strojů i dalších velkých obráběcích strojů a prioritou zůstala také výroba skenerů nebo zmíněných tiskáren štítků. To však není samozřejmě ani zdaleka všechno.

TIP: Štítkovače Brother, Dymo a Casio jsou skvělí pomocníci. Podívejte se, kde všude je můžete použít.

Při představování zařízení z portfolia společnosti Brother nemůžeme vynechat tiskárny. Tiskárny z dílny této respektované značky jsou totiž zárukou profesionální kvality tisku bez ohledu na to, jakou technologii tisku používají. Klasická zařízení nebo multifunkce snesou i ta nejpřísnější kritéria a jsou vždy připravena nabídnout Vám služby při plnění soukromých nebo firemních úkolů. Efektivitu Vaší práce nebo Vašich zaměstnanců přitom dokáží podpořit mnohé inteligentní technologie, stačí si jen vybrat model tiskárny, který bude nejvíce odpovídat reálným požadavkům.

Vraťme se ale ještě zpět ke kvalitě tisku. K té totiž do značné míry přispěly originální tonery a inkoustové cartridge. O kvalitě originálních náplní nemáme nejmenší pochybnosti. Jsou vyráběny přímo výrobcem tiskárny (v našem případě společností Brother) a jejich nazvěme to "receptura" je přizpůsobena individuálním požadavkům zařízení. Kvalita tisku s originálními náplněmi Brother tedy byla, je a v budoucnosti věříme, že nadále bude na 100 % úrovni. Od originální náplně lze navíc očekávat vždy stejnou výtěžnost.

CDRmarket radí:

Máte v plánu si koupit novou tiskárnu? Toto jsou nejčastější chyby, které můžete udělat. Vyhněte se jim.

Tiskárna signalizuje blížící se konec náplně? Poradíme Vám, jak správně vybrat náplň.