Čištění tiskové hlavy jak a kdy?

Takto vypadá výtisk se zaschlou tiskovou hlavou

 

Máte pocit, že vaše tiskárna netiskne jako dřív? Tisk je slabý nebo některá barva vynechává? Trápí vás rozmazané výtisky nebo nesprávné barvy? Nebo dokonce tiskárna netiskne vůbec? Odpověď na tento problém zní, zaschlá tisková hlava.

Čištění tiskové hlavy z počítače


Při zjištění nekvalitního tisku by vaše kroky měly vést nejdřív k počítači. Pomocí ovladače tiskárny ve vašem počítači, můžete spustit čištění tiskové hlavy. Tiskárna se pokusí tiskovou hlavu vyčistit za pomocí dávkování většího množství inkoustu. Samotný inkoust totiž obsahuje rozpouštědla, které můžou pomoci uvolnit zaschlou barvu. Trysky tiskové hlavy se propláchnou novým inkoustem a problém může být zažehnán. Jelikož se tímto čištěním spotřebovává inkoust, je nutné se ujistit, že máte dostatek inkoustu na vyčištění. Hlavu s prázdnou cartridgí vyčistit nelze.

 

Vyjmutí tiskové hlavy


Pokud metoda čištění z počítače nezabírá, přichází na řadu roztok pro čištění tiskových hlav. Aby jste tento roztok mohli použít, musíte tiskovou hlavu vyjmout z tiskárny. Pevné tiskové hlavy nejdou u některých tiskáren jen tak vyjmout a vyčistit. Nejdřív tedy musíte zjistit, zda můžete hlavu vyjmout. Samozřejmě u jednorázové tiskové hlavy, která je umístěna přímo na cartridgi, je to nejjednodušší. Po vypnutí tiskárny, vyjmete jen cartridge. Pokud lze tiskovou hlavu vyjmout, máte na půl vyhráno.  Pokud tisková hlava vyjmout nejde, můžete se optat ve vašem servisu, zda se vám oprava ještě vůbec vyplatí.

Jak vyčistit vyjmutou tiskovou hlavu roztokem?


Na takové to domácí čištění zaschlých tiskových hlav, se používá čistící roztok pro tiskové hlavy. Aplikaci roztoku provedeme nejlépe na vatový tamponek. Pak už stačí tímto tamponkem jen párkrát přetřít trysky na tiskové hlavě a operace je hotová. V případě, že jste vše provedli tak, jak je psáno a tisk je stále špatný, opakujte postup do té doby, než budete s výsledkem spokojení.

 

 
Čisticí roztok pro tiskové hlavy 100ml