Tiskárny štítků? Dobrá volba pro telekomunikační montéry a elektrikáře

Při zmínce o tiskárně se nám obvykle před očima vybaví typické kancelářské prostory se stolem, počítačem a několika praktickými zařízeními. Nenechte se však splést. Tiskárny nejsou pouze výsadou kancelářského vybavení.

Tiskárny štítků jsou nenahraditelnou součástí výbavy terénních pracovníků

Profesionální tiskárny štítků prokazují perfektní služby pracovníkům v mnoha odvětvích průmyslu. Výjimkou samozřejmě nejsou ani montéři telekomunikačních sítí a elektrikáři, takže dnes dáme prostor zařízením určeným právě pro tato specifická odvětví. Důvod je jednoduchý. Šikovné přenosné tiskárny štítků udělají konec chaosu v rozvodné skříni plné neoznačených kabelů a umožní rychlé, přehledné označení ostatních elektrických komponentů jako jsou ovladače, V/V moduly, napájecí zdroje, jističe, svorkovnice, rozvodné bloky, relé moduly či konektory.

Ve výpočtu benefitů tiskáren štítků se dá klidně pokračovat ještě dál, protože tato zařízení nejenže usnadňují práci, ale co je velmi důležité, díky vytváření odolných, dobře viditelných a čitelných štítků minimalizují rizika úrazů, či možné chybné zapojení elektrických nebo telekomunikačních komponentů.

Bylo by však velkou chybou myslet si, že všechny tiskárny štítků jsou stejné. Podobně jako u běžných kancelářských tiskáren si po porovnání různých modelů tiskáren štítků velmi rychle všimnete, že se od sebe mohou dosti radikálně lišit. A to nejen co se týče jednoduchosti obsluhy nebo kvality tiskových výsledků.

Tip: Vybíráme správnou tiskárnu štítků

Nabídka ručních štítkovačů je pestrá

Inteligentní, vysokovýkonné stolní tiskárny štítků nabízejí spolehlivý, kvalitní tisk několika stovek až tisíců štítků denně, ale k tisku štítků někde v terénu jsou přece jen mnohem vhodnější ruční štítkovače.

Tipů na vhodné zařízení je samozřejmě mnoho. Elektrikáři a montéři se mohou spolehnout na ruční štítkovač Brother PT-H110, ale vynikající inspirací může být i ruční štítkovač BMP™21 Plus s odolnou konstrukcí. Štítkovač umožňuje automatické formátování štítků pro označení vodičů, rozvaděčů, svorkovnic, vlaječkových štítků a etiket na různé jiné produkty nebo součástky. Vhod přijde 104 symbolů pro elektrické aplikace, datové komunikace, inteligentní domácnosti a BOZP. U štítkovače uvítáte i dobíjecí lithium-iontovou baterii, která vás svou výdrží v terénu určitě nezklame.

Zásahem do černého můžou být i jiné typy štítkovačů

Vyhovující mobilitou disponují také štítkovače přenosné v praktických kufřících. Výborným příkladem takového zařízení je profesionální štítkovač Brother PT-E300VP nebo tiskárna štítků BMP™71 s termotransferovým způsobem tisku od společnosti Brady. Tiskárna je doslova "nadupaná" inteligentními funkcemi, a proto je schopna okamžitě vytisknout různé formáty a typy etiket, včetně smršťovacích návleček či samolaminovacích etiket k označování kabelů. Tiskárna štítků BMP™71 s uživatelským rozhraním WYSIWYG (What You See Is What You Get čili "co vidíš, to dostaneš") má zabudované nastavení pro Telecom/DataCom. Samozřejmostí je možnost náhledu před tiskem, plnohodnotná QWERTZ klávesnice i technologie "Smart touch cell" zrychlující a zjednodušující obsluhu menu.

Tiskárna štítků je vybavena podsvíceným displejem, automatickým odstřihem pásku a potěší také 200 MB pamětí, která urychlí proces tisku přístupem k uloženým šablonám. Těch může být uloženo v paměti až 100 000. No a nakonec bez povšimnutí nemůže zůstat ani Ni-MH nabíjecí blok s dlouhou výdrží, který umožní tisknout štítky kdykoli a kdekoli je to potřeba.

Tip: Jsme partnerem Brady