Proč si pořídit dokumentový skener?

Často opomíjená zařízení pro vaši kancelář, firmu nebo domácnost jsou dokumentové skenery. Především výrobci multifunkčních tiskáren je označují jako nepotřebná a nahraditelná. Automatický podavač multifunkční tiskárny má v porovnání s dokumentovým skenerem velmi omezenou životnost. Podavač multifunkční tiskárny je navržený jen k dennímu občasnému skenování a kopírování standardních dokumentů při standardní gramáži 80 g/m2.

Dokumentové skenování, které má pokrýt potřebu skenování všech druhů dokumentů, má samozřejmě vyšší požadavky. Někdo potřebuje skenovat jen běžný kancelářský papír, někdo i tenké papíry z jehličkových tiskáren, které se stále používají například na dodací listy. Pro archivaci do účetnictví je potřeba skenovat doklady a účtenky na termopapíru, vytištěné z pokladních tiskáren nebo doklady z parkovacích systému vytištěné na silný papír. Ve zdravotnictví je potřeba archivovat dokumentaci různé velikosti včetně dlouhcýh formátů na různých materiálech - od slabých receptů po silné krycí desky. Zdravotnictví také digitalizuje filmy. Obecně se skenují a vytěžují různé vizitky, průkazy, plastové karty, nestandardně dlouhé technické průkazy, atd... Na tomto vidíme, že dokumentové skenování opravdu potřebuje samostatné zařízení, které je optimalizované na zpracování "dokumentového salátu".

Dalším hlavním důvodem pro pořízení dokumentového skeneru je především jeho vysoká odolnost, denní zatížitelnost a dlouhá životnost včetně dlouhé výdrže podávacích komponentů. Automatické podavače kancelářských multifunkčních zařízení jsou navrženy na desetitisíce až statisíce skenů, tak dokumentové skenery zvládnout řádově miliony skenerů. Podávací komponenty jsou jednoduše uživatelsky vyměnitelné, a odpadá tak nutnost pravidelného servisu. Denní zatížení u dokumentového skeneru se pohybuje, dle modelové řady, až v desítkách tisíc skenů. Již od nižších modelů skenerů bývá pravidlem sken obou stran při jednom průchodu, stejně tak ultrasonická kontrola dvojího podání dokumentu. Získáte tedy sken svých dokumentů rychle a spolehlivě.

Společnost Epson nabízí širokou škálu plochých, průjezdových a kombinovaných A4 i A3 skenerů. Od malých mobilních skenerů až po výkonné skenery s rychlostí skenování 180 obrazů za minutu. Můžete si vybrat skener s USB 3.0, Ethernetem (LAN) nebo Wi-fi rozhraním. Obzvlášť síťové skenování je nyní na vzestupu, protože díky němu může jeden skener sdílet více uživatelů. Skenovací software Document Capture Pro existuje jak ve verzi pro pracovní stanici, tak i v serverové verzi s webovou administrací. Tento software umožňuje automatizaci skenování sloučením jednotlivých kroků do jednoho kliknutí myší. DCP software umožňuje provádět řadu užitečných informací - rozpoznání textu OCR, autorotace obrazu, ořez velikosti, rozpoznání čárových kódů (EAN), separaci dokumentů podle nastavených parametrů a samozřejmě uložení dokumentu do určeného umístění, včetně cloudových úložišt nebo odeslání e-mailem. Nejen pro firmy je velmi snadné implementovat dokumentové skenery Epson do svého IT prostředí a snadno je spravovat, stejně jako všechna ostatní Epson zařízení, prostřednictvím aplikace Epson Device Admin.

 

Dokumentové skenery Epson jednoznačně představují osvědčené řešení pro digitalizaci dokumentů.

Nejen pro firmy všech velikostí, ale také pro státní správu, kde právě sílí digitalizace, vám pomůžeme vybrat to nejvhodnější řešení.

 

V naší nabídce naleznete skenery od všech renomovaných světových výrobců:

 

Článek je inspirovaný společností Epson Europe CZ & SK.

CDRmarket je Silver partner firmy Epson Europe CZ & SK.