Které laserové tiskárny jsou aktuálně nejprodávanější?

Laserové tiskárny se těší stále větší popularitě a v žebříčcích prodejnosti obsazují ty nejvyšší příčky. Důvod je jednoduchý. Multifunkční, barevná nebo i černo-bílá laserová tiskárna nabízí kvalitní a ekonomický tisk. Dokáže toho nabídnou i více a že nejsou jen do počtu, o tom Vás přesvědčí aktuálně nejprodávanější tiskárny.

1. HP LaserJet Pro M12w

Mnozí z nás mají v paměti vysokou cenu laserových tiskáren. Dnes je situace jiná a laserové tiskárny už dávno nejsou výsadou vybavení firemních kanceláří. Pokud teda i Vy hledáte do domácnosti rychlou, černo-bílou tiskárnu za zajímavou pořizovací cenu, v modelu HP LaserJet Pro M12w ji určitě budete mít.

Tiskárna příjemně překvapí kompaktními rozměry a laserovou technologií tisku s rozlišením 600 x 600 dpi, které bohatě postačí k tisku kvalitních, černo-bílých výtisků. Na první z nich nakonec ani nebudete muset dlouho čekat. Dokument můžete totiž po spuštění tiskové úlohy držet v ruce už do 10 sekund. Celkově za minutu pak laserová tiskárna dokáže vytisknout až 18 stran.

Vhod přijde ruční oboustranný tisk bezdrátové sdílení v podobě Wi-Fi karty. Díky bezdrátovému připojení k domácí sítí budete moci tisknout z různých zařízení a odkudkoliv z domu. Potěší také minimální údržba i jednoduchá obsluha. Do vstupního zásobníku doplníte papír po vytištění 150 listů a výměna toneru bude otázkou několika sekund. Do tiskárny HP LaserJet Pro M12w můžete použít kompatibilní toner HP 79A CF279A, jehož výtěžnost umožní vytištění 1000 stránek při standardním 5 % pokrytí.

2. Brother DCP-1512E

Mezi nejprodávanější tiskárny rozhodně patří multifunkční laserové zařízení. Mezi nimi si zvláštní pozornost zaslouží model Brother DCP-1512E. Tato laserová tiskárna Vám při kvalitním černo-bílém tisku nabízí možnost kopírování nebo skenování dokumentů.

O ostrost a kvalitu tisku se postará rozlišení tiskárny s hodnotami 2400 x 600 dpi. Kvalita přenosu textových nebo grafických souborů do počítače bude zase v režii skeneru, jehož rozlišení nepotřebuje žádný komentář. Hodnoty 600 x 1200 dpi a 19 200 x 19 200 dpi v případě interpolovaného rozlišení nepřipouští žádné pochybnosti o kvalitě přenesených souborů.

Laserová tiskárna ale nezklame Vaše očekávání ani co se týče rychlosti tisku a počtu výtisků za minutu. Po probuzení tiskárny z pohotovostního režimu si budete moct první černo-bílý výtisk vyzvednout do 16 sekund. Po minutě můžete v ruce držet 20 vytištěných listů papíru ve formátu A4.

Zásobník na papír, podobně jako při výše uvedeném modelu, umožňuje vložit 150 listů papíru. V tomto případě Vás ale na potřebu doplnění papíru upozorní 2 řádkový displej. Při výměně toneru můžete sáhnout po originální tiskové kazetě Brother TN-1030 (black). Vsadíte tak na kvalitní tisk bez jakýchkoliv kompromisů.  

3. Canon i-Sensys LBP7018C

Laserové tiskárny jsou výbornou volbou i v takových případech, kde je kromě černo-bílých výtisků vyžadovaný tisk barevných grafických dokumentů. A právě model tiskárny Canon i-Sensys LBP7018C patří ve své kategorii mezi nejprodávanější tiskárny.

Laserová tiskárna disponuje rozlišením 2 400 x 600 dpi, které je zárukou výjimečně kvalitního černo-bílého i barevného tisku. Zmínit můžeme ostřejší detaily optimální odstíny barev, které jsou přirozeným výsledkem takového rozlišení. Pokud k tomu přidáme kompaktní provedení, není nejmenších pochyb o tom, že laserová tiskárna najde uplatnění doma i v kanceláři malé firmy.

Zajímavá je i díky technologii rychlého prvního výtisku. Ten můžete od tiskárny očekávat už za necelých 14 sekund. Při černo-bílém tisku je tiskárna schopna ze sebe vychrlit 16 stran za minutu. Při tisku barevných dokumentů je počet vytištěných stránek z pochopitelných důvodů nižší, tiskárna zvládne za minutu vytisknout 4 stránky. Za zmínku stojí energetická efektivita tiskárny, která Vám pomůže šetřit peníze. Ty ale můžete ušetřit i použitím kompatibilních tonerů určených pro tento model.