Jaké výhody přinášejí identifikační karty s fotografií?

Identifikační karty v dnešní době najdeme na každém rohu, ať už se jedná o občanské průkazy, kartičky pojišťovny či jiné průkazy totožnosti. K čemu ale lze identifikační plastové (PVC) karty nebo magnetické (RFID) karty s fotografií využít ve firmě a jak mohou přispívat k efektivitě docházkového systému?

  • Pomáhají s evidencí a kontrolou docházky
  • Můžete si přizpůsobit jejich design podle identity vaší firmy
  • Výroba může být okamžitá a personalizovaná na míru
  • Díky fotografii vás také ochrání před jejich duplikováním
  • Jednoduše ověříte totožnost držitele karty

Takže už víme, že pomocí fotografie na identifikační kartě dokážete jednoduše a s jistotou ověřit vizuální totožnost jejího držitele. Samozřejmě vám k tomu dopomohou i další osobní údaje jako jméno, identifikační číslo, čárový kód, bezkontaktní čip nebo podpis.

A i když k ověření totožnosti jsou identifikační karty primárně určené, často je taková karta dokonce nástrojem pro kontrolu přístupu a docházky. Když ji totiž zkombinujete s vhodnou technologií čipu, zjednodušuje karta registrace v docházkovém systému, či otevření dveří, které mají omezený přístup.

Kvalitní fotografie je nedílnou součástí každého průkazu totožnosti a ve společnosti dokáže podtrhnout celkovou image. Jelikož může být funkce fotografie také otázkou estetiky, je důležité, aby byla ostrá a kvalitně vytištěná. Kvalitní potisk fotografií a celkové grafiky je nevhodnější tiskárna karet s retransferovým potiskem.

Tip: „Poznejte výhody, jaké nabízí retransferový potisk karet“

Jaké produkty jsou k výrobě identifikační karty potřeba?

Pokud ještě nejste vlastníkem tiskárny karet, určitě bude třeba si nejdříve nějakou z již dostupných vybrat. V závislosti na vašich potřebách najdete různé modely, které se mohou lišit způsobem tisku, možnostmi laminace nebo jednostranným či oboustranným tiskem.

Druhá nejdůležitější je samozřejmě samotná karta. Vybrat si můžete z obyčejných plastových (PVC) karet, nebo magnetických (RFID) karet. Liší se od sebe také použitým materiálem a životností, proto je při jejich výběru zvážit vaše nároky na trvanlivost potisku a také funkci, kterou by podle vás měly plnit.

Určitě si k potisku budete potřebovat vybrat i barvicí pásku, bez které se neobejdete.

Tip: „Potisk karet – jak vybrat správnou barvicí pásku?“.

Další neméně důležitý je tiskový software. Pomocí takového tiskového softwaru lze navrhovat a tisknout plastové karty s fotografií a jménem a to i s databází. Při výběru softwaru je důležité vzít v úvahu vaše stávající a také plánované požadavky.

K vytvoření fotografie na kartě určitě využijete i jakéhokoliv fotografického přístroje (webkamera nebo fotoaparát).

A v neposlední řadě vám můžeme určitě doporučit pouzdra na karty a k tomu klipsy či šňůrky pro pohodlné a viditelné nošení identifikačních karet.

 

Pokud byste chtěli poradit nebo zodpovědět jakékoliv dotazy ohledně tohoto tématu, neváhejte nás kontaktovat.

 

Sára z CDRmarket