Vyznáte se v štítkovačích a tiskárnách štítků Dymo?

K čemu slouží takový štítkovač či tiskárna štítků už se obecně ví. Vyznáte se ale v jejich produktových řadách? Co znamenají všechny ty zkratky v jejich názvech? V tomto článku vám ukážeme, že to není žádná složitá věda.

V portfoliu společnosti DYMO najdeme štítkovače, které jsou vhodné pro různé oblasti použití. V závislosti na konkrétním účelu od nich tedy můžeme očekávat přesně definované funkce. Jednotlivé řady štítkovačů Dymo navíc potisknou různé spotřební materiály jako jsou pásky do štítkovačů, smršťovací bužírky, textilní stuhy atd. Nezabývají se samozřejmě pouze štítkovači, ale také tiskárnami štítků, které jsou stejně kvalitní a obsahují spoustu skvělých funkcí, které využijete v nejednom pracovním odvětví.

TIP od nás: "Jaké jsou pásky do štítkovačů Dymo? A jak si správně vybrat?"

ŠTÍTKOVAČE DYMO

Řada Dymo Omega

Štítkovače Dymo Omega jsou mechanické, tudíž na štítky netisknou, nýbrž do pevné plastové pásky jednotlivé písmena a znaky vytlačují. Jsou vhodné pro tvorbu štítků například pro značení kořenek a jiných věcí, které najdete spíše ve vaší domácnosti. Výhodou tohoto řešení je jeho snadné použití. Tyto stroje dokážou používat například i děti, protože jsou bezpečné a nevyžadují napájení. Nevýhodou je už samozřejmě omezený výběr znaků a malá tisková plocha.

Řada Dymo LetraTag (LT)

Štítkovače Dymo LetraTag jsou již elektronické, ale přesto stále jednoduché na obsluhu a vhodné pro tisk malého množství štítků. Využijete jej spíše pro práci v domácnosti k označování nádob, sklenic, šuplíků, skříněk na nářadí atd. Řada Dymo LetraTag nabízí základní sadu funkcí výběru velikosti a stylu písma, možnost tučného písma a grafický displej, na kterém je zobrazen náhled štítku.

Řada Dymo LabelManager (LM)

Tyto štítkovače již umožňují mnohem více funkcí a tím jsou velmi univerzální a jdou tedy použít ve více odvětvích. Štítkovače Dymo LabelManager nabízí široký výběr typů písma a také možnosti formátování a výběru ohraničení. Většina modelů těchto štítkovačů již lze připojit i k počítači, což usnadňuje práci v případě velkého množství štítků a také umožňuje tisknout štítky s čárovými kódy v mnoha populárních standardech (a některé modely dokonce i QR kódy).

Tyto modely tiskáren štítků Dymo a vyšší řady jako Rhino a XTL již najdete ke koupi jak samostatně, tak dokonce i v pevných přenosných kufříkách s veškerými potřebnými doplňky.

Řada Dymo Rhino

Ti, kteří nejvíce využijí profesionální průmyslové štítkovače Dymo Rhino jsou především odborníci na elektrické, telekomunikační a teleinformatické instalace. Dokáží totiž potisknout kromě klasických pásek také smršťovací bužírky a praporky.

Pro práci v terénu jsou tyto štítkovače Rhino jako dělané také díky své odolnosti, jelikož je jejich konstrukce vyráběná převážně z pryžového materiálu. 

Řada Dymo XTL

Dymo XTL jsou štítkovače nabušené všemi důležitými funkcemi. Všichni odborníci jistě ocení kvalitu, provedení i výbavu této produktové řady. Jsou vybavené knihovnou automatických formátů pro tisk štítků na kabely, vodiče, svorkovnice a panely. Jeho snadné používání umožňuje mimo jiné také barvený displej, který zobrazuje reálný náhled štítku. Štítkovače Dymo XTL jsou opatřené protinárazovými chrániči a snadno otíratelnou klávesnicí a tím je jejich údržba a čištění bez problémů.

TISKÁRNY ŠTÍTKŮ DYMO

Oproti štítkovačům Dymo najdeme tiskárny štítků Dymo pouze pod jedním produktovým názvem - LabelWriter (LW).

Tyto stolní tiskárny štítků od společnosti Dymo využijete převážně do kanceláře, skladu, zdravotnických zařízení, internetových obchodů a jiných pracovních odvětví, kde oceníte jejich funkci. S tiskárnami štítků Dymo LabelWriter potisknete především samolepicí etikety v rolích, nebo samolepicí štítky, které mohou být již předřezané. Pomou vám například s vedením evidence, tisknout přepravní štítky, s organizací šanonů v kanceláři, nebo dokonce v laboratořích a nemocnicích s označením vzorků a tiskem příloh k dokumentacím.

Základním modelem této řady je Dymo LabelWriter 450. Ostatní tiskárny štítků této řady jsou vylepšenými variantami a tím pádem mají každá svou specifickou funkci navíc.

  • "DUO" - obsahuje vestavěný modul, který umožňuje tisk nejen samolepicích etiket, ale také tisk pásek řady Dymo D1
  • "TURBO" - nabízí rychlejší tisk štítků - až 71 štítků za minutu (oproti 51 u LW450)
  • "TWIN" - obsahuje dvě nezávislé tiskové hlavy, takže s touto tiskárnou dokážete vytvořit dva štítky různých velikostí (např. s adresami odběratele a odesílatele)
  • "WIRELESS" - je vybavena WiFi modulem a dokáže podporovat více počítačů v místní síti LAN (WLAN)
  • "4XL"/"5XL" - má širší hlavu než ostatní modely a díky tomu dokáže potisknout štítky až do šířky 105 mm

Doufáme, že se po tomto našem článku už v štítkovačích a tiskárnách štítků Dymo vyznáte přece jen o něco lépe. Pokud byste chtěli poradit s tímto nebo čímkoliv jiným, určitě nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám zodpovíme všechny dotazy.

 

Sára z CDRmarket