Tiskárny plastových karet

Plastové karty se dnes již používají prakticky všude. O pravdivosti těchto slov nás rychle přesvědčí pohled do vlastní peněženky. Ve sbírce karet nám určitě nechybí různé smluvní, pojistné, klubové, slevové nebo reklamní plastové karty.

Prostor na využívání karet je samozřejmě mnohem širší. Zmínit můžeme dopravní karty používané v MHD, stravovací karty a v neposlední řadě plastové karty s věrnostními programy, které pomáhají výrobcům nebo obchodním řetězcům v boji o zákazníka udržovat krok nejen s trendy, ale i se svou konkurencí. Věrnostní karty navíc dokážou poskládat celkem solidní mozaiku spotřebitelských návyků nebo preferencí zákazníka, výsledkem čehož může být cílenější marketingová nabídka a v konečném důsledku i vyšší zisk.

Plastové karty si poradí nejen s marketingovými výzvami

Plastové karty s magnetickým proužkem nebo bezkontaktním čipem však nemusí zůstat pouze u podpory konkurenceschopnosti obchodníků. Klidně mohou mít i technologicky vyšší ambice. Řeč je zejména o identifikačních kartách umožňujících rychlou a spolehlivou identifikaci držitele karty i o inteligentních přístupových kartách, které umožní vybraným osobám vstup do běžných nebo chráněných firemních prostorů. Seznam využití plastových karet by byl ještě pořádně dlouhý, co je ale mnohem důležitější, plastové karty se jako efektivní nástroj marketingu kdykoliv mohou stát i vaším esem v rukávu. Stačí pouze sáhnout po správném modelu tiskárny plastových karet.

Tiskárny plastových karet Evolis a Zebra? Dobrá volba

Nabídka tiskáren je pestrá. Rozumnou volbou mohou být tiskárny značek Evolis a Zebra, které nabízí řadu kompaktních modelů pro plnobarevný i monochromatický termotransferový či retransferový tisk karet. Tiskárny s nepřímým retransferovým tiskem jsou ideální odpovědí na nejnáročnější požadavky, kdy se potisk plastových karet má přibližovat fotografické kvalitě. Standardní nároky na kvalitu tisku uspokojí modely tiskáren s přímým tiskem. Jinak se u tiskáren můžete spolehnout na intuitivní, jednoduché ovládání, které nenadělá problémy ani technicky méně zdatným uživatelům.

S Windows drivery je u tiskáren Zebra návrh potisku nekomplikovaný, a pokud víte, jaké logo, fotky, nápisy, čárové kódy nebo jiné údaje se mají nacházet na vaší plastové kartě, můžete ji držet hotovou v rukou za pár minut. Zklamáním samozřejmě nebudou ani tiskárny Evolis. Co jsme však dosud nezmínili, při výběru tiskáren bude vhodné zaměřit se na objemy karet, která jsou tato zařízení schopná tisknout a na možnost duplexního, tedy oboustranného tisku.

Vyberte si tiskárnu, která vám bude šitá na míru

Reálný objem tisku je při výběru zařízení logicky jedním z rozhodujících kritérií. Důvod je zřejmý. Ne každá tiskárna plastových karet je stavěná tak, aby si dokázala poradit s velkými objemy.

S tiskem 4 či 5 stovek plastových karet ročně se snadno vypořádají tiskárny z modelových řad Evolis Zenius Classic nebo Zebra ZXP Series 3, ale poprat se s několika tisíci kartami je již úkol pro robustnější modely tiskáren, jako jsou Zebra ZXP Series 7, Evolis Primacy nebo Evolis Expert. Jako z jiného světa působí tiskárny Evolis Quantum2, které jsou schopny za 1 hodinu vytisknout více než 1 000 černobílých karet nebo zhruba 125 barevných karet.

Co se týče oboustranného tisku, ten nemusíte řešit, pokud plánujete tisknout pouze na jednu stranu karet a nezměníte své rozhodnutí ani v nejbližší budoucnosti. Stejně tak se oboustranným tiskem nemusíte zabývat v případech, že budete sice potřebovat dát do oběhu i oboustranně potištěné plastové karty, ale půjde o tak zanedbatelné množství, u kterého nebude manuální otáčení a vkládání karet do tiskárny s jednostranným tiskem žádným problémem. U všech ostatních alternativ, tedy při tisku plastových karet ve stovkách nebo tisících za rok, jiný než duplexní tisk nepřichází v úvahu.