Stránky podpory tiskáren

Potřebujete poradit s nějakým technickým problémem nebo jen stáhnout ovladače? Nemusíte složitě nic hledat, zde jsme vám naservírovali kompletní přehled podpory jednotlivých značek. 

Oficiální stránky Canon

 

Canon nevyrábí pouze tiskárny, ale hlavně fotoaparáty a kamery, což poznáte i na jejich stránkách. Důležité je, že podporu mají na obojí. Stránky podpory Canon jsou rozděleny do čtyř kategorií: Ovladače, Software, Návody, Časté dotazy. Ať kliknete na co chcete, vždy musíte zadat svůj typ produktu, jinak se s vámi nikdo obecně bavit nebude. Ale jakmile zadáte svůj produkt vyjede vám ucelená nabídka softwaru, ovladačů a užitečných odkazů. Úplně dole na stránce vašeho produktu naleznete kontaktní formulář i telefonní číslo a servisní střediska.

 

Oficiální stránky HP

 

HP vyrábí velkou škálu elektroniky do kanceláří a podle toho taky mají vyřešené stránky. Když kliknete na podporu, musíte si hned vybrat, co požadujete. Máte na výběr ze čtyř možností: Podpora a řešení problémů, Produkty, Software a ovladače, Diskuzní fóra. Za nás doporučujeme rovnou kliknout na produkty, vyhledat si svojí tiskárnu a ve vteřině máte vše, od řešení problémů přes příručky až po videonávody, na jednom místě.Oficiální stránky Brother

 

Brother má oproti Canon a HP stránky velice jednoduché, až minimalistické. I přesto, že se zabývají i výrobou šicích strojů, na oficiálních stránkách najdete na šicí stroje pouze odkaz, který směřuje na samostatné stránky. Kategorie podpora obsahuje opět čtyři možnosti: Registrace produktu, Servisní střediska, Stránky technické podpory a Kontaktujte nás. Pokud si produkt zaregistrujete, získáte prodloužení záruky na 3 roky. Servisní střediska opět vyhledáváte podle místa bydliště. Můžete si nechat servisovat jak záruční tak i pozáruční produkty a navíc nabízejí svoz vaší tiskárny po celé ČR. Stránky technické podpory nabízejí Software, ovladače, ale i nejčastější dotazy. V kategorii kontaktujte nás naleznete telefonní číslo, email nebo si můžete vyplnit kontaktní formulář. 

Oficiální stránky Epson

 

Epson stránky patří po stránkách Brother také do kategorie minimalističtějších webových stránek. V kategorii podpora naleznete: Soubory ke stažení k vašim produktům, Časté otázky, Vaše záruka, Servisní středisko.  V souborech ke stažení naleznete opět okénko, kam vyplníte typ Vaší tiskárny, ale pokud si nejste jistí, stačí se podívat na seznam tiskáren, které jsou i s obrázkem. Všechny kategorie fungují na principu filtru podle typu vaší tiskárny a samozřejmě servis funguje opět jako všude podle místa vašeho bydliště.

 
Oficiální stránky Samsung

 

Stránky Samsung jsou i přes množství elektroniky, kterou vyrábí opravdu přehledné. Tiskárny ale bohužel nejsou tím hlavním a proto je, po kliknutí na kategorii podpora, nalezneme až po rozkliknutí všech produktů. Když se dostaneme do kategorie podpory tiskáren, nenalezneme jako u všech jiných výrobců filtr, ale ikonky s obrázky tiskáren. Je to celkem dost zmatečné a proto se asi Samsung rozhodl vyřešit to po svém a natočit video - Jak na webu najít obsah pro moje zařízení. Přiznejme si, že je to asi mnohem levnější řešení, než vytvořit úplně nové, přehledněší stránky :-). Po shlédnutí videa je vám už samozřejmě vše jasné a snadno naleznete přesně to, co hledáte.

 
 Oficiální stránky Konica Minolta

 

Když navštívíte stránky Konica Minolta, asi vás na první pohled trochu zarazí zvláštní, trochu zpátečnický design, jako z 90.tých let :-). Jakmile si zvyknete zjistíte, že Konica Minolta má vcelku zajímavý záběr, nás určitě zaujaly planetária. Když klikneme na ikonku Tisková a dokumentová řešení, dostaneme se v našem pátrání po podpoře tiskáren, o kousek dál. Na horní liště se skrývá podpora, která už nabízí přesně to, co hledáme. Ovladače, technická podpora nebo třeba on-line chat.

 Oficiální stránky OKI

 

Stránky Oki jsou velice přehledné a velice rychle naleznete právě to, co hledáte. Na liště naleznete Kategorii podpora a servis, která se dále větví do tří skupin - Spotřební materiál a příslušenství, Ke stažení a Více. V kategorii Ke stažení, nalezneme potřebné ovladače a nástroje. Vyhledávání vaší tiskárny probíhá výběrem tiskárny z nabídky možností. Nejčastější dotazy jsou opět řazeny podle výběru tiskárny, jakmile se proklikáte ke své tiskárně, máte všechny nejčastější otázky řazené do hlavních kategorií, což je velice příjemné a opravdu přehledné.

 
Oficiální stránky Xerox

 

Xerox má své stránky velice minimalistické a čisté. Na hlavní straně v horní liště nalezneme kategorii Technická podpora. Jakmile klikneme na jednu z možností ať veškerá podpora nebo Podpora a ovladače, dostaneme se na klasický filtr tiskárny. Bohužel problém může nastat, pokud neumíte anglicky, protože jakmile si vyhledáte ovladače, jsou napsané pouze v anglickém jazyce.