Štítkovače a tiskárny štítků Dymo

S logem společnosti Dymo se na rozdíl od některých jiných značek nesetkáváme u velkého množství různých přístrojů. To nás však vůbec nemusí mrzet. Firma se jednoduše rozhodla dělat pouze to, čemu rozumí nejlépe. Výsledkem jsou spolehlivé štítkovače a tiskárny štítků Dymo určené pro profesionální značení kabelů, ale i kancelářských pořadačů, kořenek a spoustu jiných předmětů.

Dymo nepatří na trhu se štítkovači a tiskárnami štítků k žádným nováčkům. Historie společnosti se totiž začala psát již před více než 60 lety. Firma ze sluneční Kalifornie začínala s mechanickými štítkovači, proto dnes v portfoliu značky Dymo najdeme kompletní řady špičkových průmyslových, přenosných nebo stolních štítkovačů, které se použijí na pracovištích, v kancelářích, ve skladech, domácnostech a klidně i ve školních třídách.

Mechanický štítkovač je klasika, elektronický štítkovač sázka na jistotu

V nabídce značky Dymo samozřejmě ani v současnosti nechybí zmiňované mechanické štítkovače. Mechanické štítkovače vynikají odolností a tedy dlouhou životností, ale kromě toho jsou velmi praktické, nevyžadují připojení a jsou schopny vytvářet štítky s šířkou tisku 9 až 12 mm. Ty využijete v domácí pracovně, dílně i v domácnosti k označení jakýchkoliv předmětů.

Pokud však potřebujete urychlit práci se štítky a zároveň plánujete štítkovač využívat například k označování kabelů nebo rozvodných skříní, budete potřebovat některý model přenosného elektronického štítkovače z řady Dymo LabelManager nebo Dymo Rhino, který disponuje elektroinstalačními symboly. Tyto štítkovače přirozeně dovolují popisovat kabely pouze s využitím samolepicích pásek a to vytvořením známé vlaječky nebo tradičním oblepením. Označování kabelů přímo bez pásky Dymo štítkovače neumožňují, k popisování kabelů, resp. bužírek, jsou určena jiná zařízení. Vraťme se ale zpět ke štítkovačům Dymo.

Dymo zaujme štítkovači i tiskárnami štítků

Jak jsme již naznačili, štítkovače Dymo představují vyšší třídu zařízení, která dokáží potisknout pásky o šířce 9 mm, 12 mm, 19 mm, 24 mm nebo až 54 mm. Obecně se tyto přístroje vyznačují nekomplikovaným ovládáním, displejem, na kterém přímo vidíte výstup ještě před samotným tiskem štítků a několika užitečnými detaily, jako jsou předdefinované symboly, různé styly písma, rámečky, interpunkční znaménka, ale i diakritika, nebo užívání kurzívy a tučného písma.

Z pohledu uživatele je důležitý také fakt, že nabídka štítkovačů Dymo zahrnuje zařízení, která se prostřednictvím USB portu dají propojit s počítačem. Benefitem takové alternativy je jednak možnost využití standardní klávesnice počítače a na straně druhé jednoduchá možnost importu dat či různých symbolů nebo obrázků z jiných aplikací na vytvářený štítek. Pokud se však nechystáte používat štítkovač spolu s počítačem, nic se neděje. K dispozici máte množství přenosných zařízení, u kterých budete požadovaný text nebo symboly zadávat přímo z klávesnice štítkovače.

Přenosnými štítkovači vaše možnosti přirozeně nekončí. Samostatnou kapitolou jsou kompaktní tiskárny štítků Dymo LabelWriter, které pracují na principu přímého termálního tisku a jsou tedy bez jakýchkoliv inkoustových náplní schopné potisknout speciální papírové nebo i plastové štítky s šířkou 56 mm, 62 mm nebo 104 mm. Tiskárny štítků Dymo LabelWriter se podobně jako některé štítkovače dají pomocí USB portu propojit s počítačem. Kromě zmíněných benefitů potěší také vysokým rozlišením DPI, proto není profesionální kvalita adresních, doručovacích nebo jakýchkoliv jiných štítků žádným překvapením.

Se štítkovači drží krok pásky a štítky Dymo

Pásky a štítky Dymo prošly přísnými testy, které jsou zárukou jejich odolnosti proti UV záření, nízké či vysoké teplotě nebo proti vodě. V principu jsou tak k popisování předmětů vhodné všechny štítky a pásky. Při specifických požadavcích, například při popisování kabelů je však přece jen vhodnější použít pružnější nylonové pásky, které dokáží lépe přilnout k zaoblenému kabelu.

Mezi širokým sortimentem můžeme zmínit také pásky D1, které jsou optimální alternativou pro profesionální štítkovače. Pásky D1 se mohou mimo jiné v porovnání s jinými páskami pochlubit vyšší teplotní odolností i lepší přilnavostí k povrchům. Výbornou čitelnost textu či grafiky spolu s přiměřenou odolností ale můžete očekávat i od pásek LetraTag nebo Rhino.