Štítkovače a tiskárny štítků Brother

Štítkovače a tiskárny štítků jsou v současnosti běžně využívány nejen v průmyslových odvětvích nebo v kancelářích, ale stále častěji se prosazují už i v domácnostech. Štítky přispívají ke zvýšení produktivity práce, k dalšímu upevnění zásobování a také informují i upozorňují.

Na trhu jsou desítky štítkovačů různých značek, ale nás dnes budou nejvíce zajímat štítkovače a tiskárny štítků Brother. Pokud se ptáte, proč jsme se rozhodli podívat právě na štítkovačetiskárny štítků Brother, hned vám to vysvětlíme. Zmíněná zařízení podle našeho názoru snesou ta nejpřísnější kritéria na kvalitu a jsou vždy připravena nabídnout své služby, ať už při plnění soukromých či firemních úkolů. Rychle, spolehlivě, efektivně, ekonomicky výhodně a bez komplikované obsluhy. Jak jsme ostatně zvyklí i u jiných výrobků z portfolia firmy Brother.

To ale není všechno. Do velké míry v jejich prospěch mluví i fakt, že efektivitu práce nebo jednoduchou identifikaci předmětů dokážou podpořit nejen dražší tiskárny štítků s inteligentními technologiemi, ale už i kompaktnější a především levnější štítkovače Brother. Že nejde o levný marketing, vás přesvědčí i následující řádky.

Na své si přijde každý

Společnost Brother opravdu neponechává nic náhodě. K dispozici jsou tedy štítkovače a tiskárny štítků na domácí či kancelářské použití nebo pro průmyslové štítkování, zorganizování pracoviště i roztřídění zboží. A aby nezůstalo pouze u slov, přiblížíme si konkrétní funkce přístrojů Brother.

Začít můžeme při P-touch tiskárnách štítků připojitelných ke klasickým či kapesním počítačům, které pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth mohou tisknout jmenovky a štítky ze smartphonu i tabletu. V nabídce P-touch tiskáren Brother najdeme stolní zařízení s integrovanými klávesnicemi a LCD displeji i kompaktní přenosné tiskárny vybavené QWERTY klávesnicí a podsvíceným displejem, které jsou jako stvořené pro elektrikáře a montážní pracovníky. Nenechte se však splést. Přenosný štítkovač se uplatní nejen při označování elektrických vodičů a síťových kabelů, ale i při správě majetku, v kanceláři a domácnosti.

P-touch štítkovače dokážou potisknout pásky Brother se šířkou 12 mm, 18 mm, 24 mm, ale i 36 mm.  Když už jsme u pásků, zmínit můžeme mimořádnou odolnost potištěných TZe, TZe-FX, TZe-S i smršťovacích HSE pásek.

Stolní tiskárna vs. průmyslový štítkovač Brother

Pokud hledáte cenově výhodnou alternativu na menší objemy tisku, pouvažovat byste měli nad řadou stolních tiskáren Brother QL, které mohou tisknout papírové štítky s šířkou od 50 mm do 118 mm. Tato zařízení nabízí snadné používání, které ocení středně velké podniky a firmy. Stolní tiskárny štítků mohou být perfektní volbou pro logistické společnosti, pro skladové hospodářství, maloobchod i zdravotnictví.

Průmyslové štítkovače řady TD disponují množstvím užitečných funkcí, díky kterým je štítkování velmi jednoduché a maximálně efektivní. Zařízení zároveň vynikají rychlým tiskem, odolností a spolehlivostí. Průmyslové štítkovače zvládnou velké objemy tisku, takže díky nim mohou při výrobě adresních, skladových, expedičních či jakýchkoliv jiných typů štítků držet s konkurencí krok velké firmy, podniky, sklady a distribuční společnosti.

Před koupí konkrétního zařízení se vyplatí identifikovat své potřeby

Výběr optimálního štítkovače nebo tiskárny štítků v mnohém připomíná výběr inkoustové či laserové tiskárny. Před koupí zařízení se proto i v tomto případě doporučuje zohlednit frekvenci a objem tisku štítků. Zapomenout samozřejmě nesmíme na konektivitu zařízení a požadované funkce nebo možnosti štítkovače. Při zvláštních požadavcích na tvorbu štítků v terénu je potřeba vzít v úvahu také schopnost daného zařízení plnit takové úkoly v exteriéru.  

Jinými slovy, vyberte si takový štítkovač nebo tiskárnu štítků, která se svými parametry bude nejvíce přibližovat vašim reálným požadavkům. Neexistuje totiž nejmenší důvod, proč byste měli zbytečně investovat do drahého zařízení určeného k vysokým objemům tisku štítků nebo do přístroje s funkcemi, které prakticky nikdy nevyužijete. Platí to přirozeně i naopak a při požadavcích na tisk desítek, resp. stovek štítků denně, rozhodně na tiskárně štítků nešetřete.