Poznejte Canon, jednu z nejinovativnějších firem světa

Věděli jste, že pojmenování Canon je odvozeno od jména japonské bohyně milosrdenství Kwan-jin? Původní název společnosti totiž zněl Precision Optical Industry, Co. Ltd. Firma ho změnila v roce 1947, přičemž předtím podobně nazvala svůj první prototyp dřevěného fotoaparátu "Kwanon".

Japonská společnost Canon, známá jako světový lídr v poskytování inovací v oblasti obrazových a informačních technologií, byla založena již v roce 1937. V současnosti firma zaměstnává více než 190 000 lidí v 256 zemích světa. Zaměřuje se zejména na výrobu optických, zdravotnických i zobrazovacích technologií. Známé jsou především fotoaparáty, projektory, bezpečnostní technika, kancelářská technika a její doplňky, multifunkční tiskárny a skenery, či kompletní sortiment originálního spotřebního materiálu pro zobrazovací technologie, jako jsou barvy do tiskáren a mnohé další.

Filozofie společnosti si za cíl klade obecné blaho

Neměnný základ značky, její obchodní činnosti a sponzorské aktivity vyjadřuje podniková filozofie společnosti Canon, která je charakterizována jediným japonským slovíčkem "Kyosei". V překladu to znamená "společně žít a pracovat pro obecné blaho". Tento princip přijali za svůj všichni zaměstnanci společnosti Canon, takže ovlivňuje jak jejich poslání a hodnoty, tak i způsob provádění obchodní činnosti.

Tento odpovědný přístup k podnikání a zohledňování toho, jak činnost společnosti ovlivňuje své zákazníky, zaměstnance, partnery a vůbec celý svět, dokazuje i fakt, že právě firma Canon jako první zavedla program recyklace laserových tonerových kazet.

Inovace, které sahají až po hranice nemožného

Zobrazovací technologie společnosti Canon jsou neustále inovovány a rozšiřovány. Prostřednictvím svých expertů v daných oblastech firma úspěšně zasahuje nejen do vývoje satelitů, zdravotnických, optických či zobrazovacích technologií, ale i do rozšiřování možností tisku a průmyslového vybavení. Tím doslova pokořuje hranice toho, co se dosud považovalo za možné. Díky předním kancelářským faxům, monofunkčním a multifunkčním tiskárnám či spotřebnímu sortimentu Canon tak můžete svou práci udělat mnohem rychleji a šikovněji.

Nechte vyniknout své náčrty CAD, reklamní grafiku, fotografie a umění v živých barvách na papírech, které poskytují vždy výstavní kvalitu výtisků. Je pouze na vás, zda si vyberete na splnění svých kreativních ambicí papír s lesklou, třpytivou nebo matnou povrchovou úpravou. Případně zvyšte svůj výnos a objevte nové příležitosti, které nabízejí velkoobjemové tiskárny značky Canon.

Tiskárny Canon jsou synonymem kvalitní technologie

Ačkoliv příběh společnosti začal výrobou fotoaparátů, ani na poli kancelářské zobrazovací techniky není Canon úplným nováčkem. Již koncem 70. let se firma začala více orientovat na výrobu kancelářských zařízení - především tiskáren a kopírek. Do výroby tiskáren se však naplno vrhla až v roce 1975, kdy uvedla na trh svou první laserovou tiskárnu.

Následně v roce 1985 začala spolupráci se značkou Hewlett-Packard, které firma Canon dodává všechny laserové technologie do jejích tiskáren. Je známo i to, že společnost Canon se stala držitelem několika patentů z oblasti výroby laserových tonerů. Toto úzké partnerství přináší Canonu necelou pětinu ročních příjmů společnosti. Význam tohoto segmentu v průběhu let rostl, z Canonu se stal přední světový výrobce tonerů a tiskáren. Podle poslední oficiální zprávy společnosti totiž přináší prodej kancelářských zobrazovacích technologií, jako jsou multifunkční zařízení, tiskárny a skenery, firmě více než 45% obratu (ke srovnání - segment fotoaparátů tvoří pouze 25,5% obratu).