Lepení a spojování materiálů může být hračka

Pokud hledáte nekonvenční produkty ke spolehlivému lepení či průmyslovému spojování materiálů, máme pro vás jeden perfektní tip. Sáhnout můžete po lepidlech a páskách od společnosti 3M.

Lepidla a lepicí pásky z portfolia společnosti 3M patří vůbec k tomu nejlepšímu, co současný trh momentálně nabízí. Není tedy divu, že s těmito produkty, aniž bychom si to jakkoliv uvědomovali, přicházíme do kontaktu prakticky dennodenně. Lepidla 3M najdeme v autech, telefonech a v mnoha jiných zařízeních či přístrojích, ale s velmi velkou pravděpodobností je používá i váš zubní lékař.

Lepení z dílny firmy 3M se opravdu dá použít na širokou škálu materiálů, aplikací nebo podkladů v průmyslových odvětvích i v běžných domácích podmínkách, což byl mimochodem také jeden z důvodů, proč jsme se tyto produkty rozhodli zařadit do naší nabídky. Abychom ale nezůstali pouze u slov, podívejme se stručně na konkrétní metody spojování, které dokážou průmyslová lepidla a lepicí pásky nahradit a na materiály, se kterými nám mohou pomoci.

Svařování a další mechanické způsoby spojování již nejsou nezbytností

V podobě průmyslových lepidel nebo pásek má tvrdou konkurenci nejen tradiční svařování, ale i jiné často používané mechanické způsoby spojování materiálů. Včetně nýtování, šroubování či pájení. Hned vám samozřejmě řekneme i proč. Svařování je spolehlivý a mechanicky odolný způsob spojování materiálů, ale při spojování produktů vyrobených z různých kovů se ne vždy dá aplikovat. Názorným příkladem je spojování výrobků z oceli a hliníku. Průmyslová lepidla, stejně jako oboustranné lepicí pásky 3M, však s těmito různorodými kovovými materiály problémy mít nebudou a poskytnou dokonalé spojení s přiměřenou mechanickou odolností spojů.

Lepidla a lepicí pásky mohou mít přirozeně navrch i při spojování materiálů šrouby nebo nýty. Šrouby se využívají v praxi běžně, ale aby se produkty daly k sobě uchytit, musí mít navrtané otvory. V případě nýtování může vzájemné spojování dvou výrobků nebo součástek komplikovat složitý přístup. Lepidla a oboustranné lepicí pásky 3M potřebu navrtání otvorů eliminují a nabízí snadnou aplikaci i v místech s problematickým přístupem.

Přidanou hodnotou tekutých lepidel je schopnost zatečení do spojů s vyplněním nežádoucích mezer. Oboustranné lepicí pásky zase potěší tím, že ruku v ruce s lepením se dokážou zhostit funkcí těsnění. Při spojování výrobků tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Je ale potřeba zmínit i fakt, že lepicí pásky se dají využít nejen k lepení. Výborným příkladem jsou různobarevné elektroizolační pásky, které se kromě standardních funkcí dají použít i ke značení kabelů. Možnosti pásek zde samozřejmě nekončí. K dispozici máte různé reflexní obrysové pásky vhodné k značení vozidel a mnohá další zajímavá lepidla a pásky 3M.

Lepidlo a lepicí pásky 3M si poradí s jakýmkoliv materiálem

Lepení kovů jsme již zmínili, ale s lepidly a lepicími páskami 3M ani zdaleka nezůstaneme pouze u tohoto materiálu. Vynikající služby vám prokážou při tradičních materiálech, jako jsou dřevo, textil, kůže a kámen, ale krok vedle neuděláte ani tehdy, pokud je použijete k lepení klasických tvrdých technických plastů nebo ke spojování výrobků z plastů s nízkou povrchovou energií (LSE). S lepidly a páskami z naší nabídky si tak poradíte i s výrobky vyrobenými z polypropylenu, polyetylenu či polystyrenu.