Kyocera – perla kancelářské techniky

Japonská společnost Kyocera přinesla do středoevropského regionu zázemí silné, celosvětově respektované firmy a poměrně široké portfolio kvalitních produktů. Kromě efektivních solárních článků, mobilních telefonů nebo špičkových keramických nožů si však zvláštní pozornost zaslouží moderní tiskárny a sofistikované multifunkce, které pracovním kolektivům i jednotlivcům pomáhají nekompromisně zdolávat i ty nejnáročnější výzvy. 

Kyocera očima historie

Společnost Kyocera založil v roce 1959 Dr. Kazuo Inamorim jako Kyoto Ceramic Co. Ltd. V tomto období určitě ani sám zakladatel netušil, že jeho firma bude jednoho dne patřit k předním světovým dodavatelům tiskáren a kancelářských řešení. Kyocera se totiž podobně jako mnohé jiné známé společnosti, například firma Brother, ve svých začátcích specializovala na výrobu zcela jiných produktů.

V případě Kyocery šlo především o orientaci výroby na konstrukční keramiku. Keramická pouzdra, izolátory nebo přesné elektronické součástky z dílny firmy Kyocera byly synonymem kvality a postupně k nim přibývaly další zajímavé produkty, z nichž můžeme vyzdvihnout vynikající keramické nože.

Laserové tiskárny, digitální kopírovací i multifunkční zařízení přišly později

Produkci tiskáren a multifunkcí se Kyocera začala věnovat na začátku 90. let minulého století. V roce 2000 vznikla dceřiná společnost Kyocera Mita Corporation, jejíž vznik můžeme jistým způsobem považovat za jeden z významných mezníků společnosti. Kyocera Mita Corporation totiž v principu umožnila společný vývoj správy a zpracování dokumentů v síťovém prostředí informačních systémů, přičemž Kyocera Mita zároveň nabídla komplexní řešení zahrnující tisk, kopírování, snímání dokumentů a zasílání faxem se zvláštním ohledem na spolehlivost a kvalitu při velmi nízkých provozních nákladech. To vše s ohledem na životní prostředí, které je mimochodem v centru pozornosti společnosti Kyocera již od samotného vzniku.

V dubnu 2012 se společnost Kyocera Mita přejmenovala na Kyocera Document Solutions, ale tato změna se samozřejmě nijak nedotkla kvality produktů. Právě naopak. Japonské tiskárny či kopírky Kyocera dodnes patří k užší světové špičce, čehož důkazem jsou mezinárodní ocenění.

Značka Kyocera to se svými zákazníky a životním prostředím myslí opravdu vážně

Příznivci precizních, do posledních detailů promyšlených japonských produktů značky Kyocera mohou v pravidelných intervalech očekávat zajímavé inovace a nápady. Výjimkou není přirozeně ani oblast tiskových zařízení a softwarových řešení.

Jak jsme to už naznačili výše, všechna zařízení Kyocera jsou tvořena s ohledem na životní prostředí. Svého času zaujala odbornou i laickou veřejnost technologie tiskáren ECOSYS, která i dnes zásadním způsobem snižuje tvorbu odpadu. Tiskárny s tímto označením využívají služeb tiskového válce s amorfním křemíkem, který je ve srovnání s jinými tiskovými válci výrazně tvrdší a odolnější. Životnost takového válce je mnohem vyšší a interval výměny méně častý.

U tonerů ale ještě chvíli zůstaneme, protože u technologii ECOSYS se snaha společnosti Kyocera o eliminování dopadů na životní prostředí ještě ani zdaleka nekončí. Zmínit musíme také energeticky úsporné tonery, které fungují při teplotách o 30 °C nižších než běžné produkty, díky čemuž spotřebují mnohem méně energie.

Tip: Tonery KYOCERA nabízí kvalitní tisk s velmi nízkými provozními náklady. Rozhodnout se můžete pro originální i kompatibilní tonery.