Kopírka nebo multifunkční tiskárna? Co opravdu potřebujete?

V moderní kanceláři, navzdory maximální snaze zůstat ekologicky šetrní, každý pracovník zkopíruje nebo vytiskne spousty papírů.
Vzhledem k přísným požadavkům, které jsou stále tak významnou součástí kancelářského života, je obtížné zjistit, který stroj by byl pro vaše pracoviště nejlepší – tradiční kopírka, nebo její všestranně nadaná příbuzná multifunkční tiskárna (MFP)? Pokud jako měřítko použijeme průměrnou kancelář, kterou skutečně potřebujete?Kopírka…

Kopírka vytváří kopie dokumentů, aniž by byla nutně připojena k počítači – jednoduše vložte své listy a získejte okamžité kopie. Dnešní kopírky jsou mnohem funkčnější než jejich starší předchůdci a mnohé obsahují funkce multifunkčních tiskáren jako je podpora různých velikostí papíru. Jsou rychlé a jednoduché na používání a mohou být robustnější než jejich multifunkční protějšky.

Největší kopírky potřebují své vlastní velké vyhrazené prostory, aby se snížilo chybné podávání a zaseknutí, ale na oplátku mohou nabídnout úroveň kvality, která by v případě nejdražších strojů mohla konkurovat profesionálním tiskařským strojům.

Tradičně jsou malé stroje levnější než multifunkční tiskárny, ale celkově nabízejí méně ekonomických výhod, takže z dlouhodobého hlediska můžete utrácet více.

I když kopírka určitě dělá jednu věc velmi dobře, a to pouze tu ''jednu věc''. Nemusí zcela vyhovovat potřebám zvláště vytížené kanceláře, kde bude potřeba, aby tiskárna dělala více věcí najednou.


... nebo multifunkční tiskárna (MFP) ? 

Multifunkční tiskárna funguje nejen jako kopírka, ale má funkce tisku, skenování, e-mailu a faxu sloučené do jediného stroje. Jako řešení typu vše v jednom mohou tato zařízení nabídnout velké úspory nákladů podnikům, které tisknou a kopírují velké množství položek. Multifunkční tiskárny mohou skutečně změnit režijní náklady vaší firmy! Úspora peněz je doplněna úsporou času: jeden stroj zabere mnohem méně času než 3 nebo 4 a šetří místo i v menší kanceláři!
MFP však často nabízejí poměrně nízké rozlišení skenování, takže konkrétní modely by měli důkladně prozkoumat ti, kteří potřebují skenování ve vysokém rozlišení.

Chcete-li vědět, které zařízení by nejvíce vyhovovalo vašemu podnikání, je důležité zvážit různé možnosti:


  • Kolik lidí používá váš stroj, kolik současně a pro jaké účely?
  • Kolik místa máte a jaký je váš rozpočet?

 

 Pro kanceláře, které hledají vysoce ekonomické „od všeho trochu“, může být multifunkční tiskárna tou správnou volbou!

Pokud si nejste jisti, který stroj by byl pro vaši firmu nejpřínosnější, nebo chcete objevit oblasti, ve kterých byste mohli výrazně ušetřit náklady na tisk, kontaktujte nás, rádi Vám s výběrem pomůžeme! 


Denisa z CDRmarket.