Jak správně vybrat náplně do tiskáren

 Náplně do tiskáren CDRmarket

 

S výměnou toneru nebo inkoustové cartridge se čas
od času musí vypořádat každý majitel tiskárny.
Když Vám tedy Vaše tiskárna možná již zítra ohlásí
prázdný toner, nebo blížící 
se konec inkoustové
kazety, víte, po jaké náplni máte sáhnout?

 

 

 

Nebojte se komplikací, s výběrem Vám rádi pomůžeme. Abychom Vám tedy výběr toneru nebo inkoustové náplně zjednodušili, pokud možno co nejvíce, nabídneme Vám pohled na 3 scénáře, podle kterých může výběr vhodné náplně proběhnout hladce a rychle.

Výrobce a typ vaší tiskárny

Typ náplně je daný, ten pravděpodobně řešit nemusíte

O typu náplně jste v podstatě rozhodli už při koupi tiskárny, takže v tomto směru je vše jasné. Tiskárny s inkoustovou technologií tisku si prostě budou vyžadovat inkoustové cartridge, a pokud jste při koupi upřednostnili zařízení s laserovou technologií tisku, budete muset sáhnout po tonerech. Pokud Vám technologie tisku vašeho zařízení není zřejmá, podívejte se do manuálu, který jste obdrželi při koupi tiskárny.

Značka toneru / inkoustové cartridge Vám hlavu nezamotá

Se značkou inkoustových náplní nebo tonerů je to podobné jako s jejich typem. Značku originální náplně si tedy budete prakticky vybírat podle značky tiskárny, kterou jste si koupili. Na tomto místě vystupuje do popředí otázka související s používáním alternativních, neboli kompatibilních tonerů či náplní.

Originální nebo kompatibilní?

Originál nebo kompatibilní?

Jak jsme již naznačili, při výběru toneru nebo inkoustové náplně do tiskárny máte na výběr 2 možnosti. Rozhodnout se můžete pro originální náplň vyráběnou přímo výrobcem tiskárny nebo pro kompatibilní náplň.

Každý výrobce tiskárny se jistým způsobem snaží vytvářet na uživatele "nátlak", aby byly v jeho zařízeních používány pouze originální náplně. Je třeba ale objektivně říci, že z pohledu kvalitativních vlastností na tom nejsou o nic horší ani kompatibilní náplně, které mají minimálně srovnatelné parametry jako jejich originální verze. Rozdíl v ceně je přitom často propastný

Ať už se tedy rozhodnete pro kteroukoliv možnost, měli byste vědět, že v žádném případě neuděláte krok vedle a originální i kompatibilní náplně budou zárukou kvalitního tisku. Abyste si však byli s kvalitou kompatibilních náplní jisti na 100 %, hledejte u nich informaci, zda splňují požadavky mezinárodní normy ISO 9001.

Rozhodovat se můžete i podle výtěžnosti

Pokud se snažíte dosáhnout ekonomicky úsporného tisku, tak kromě ceny náplně byste v popisu tonerů nebo inkoustových kazet rozhodně neměli nechat bez povšimnutí údaj o výtěžnosti konkrétní náplně, tedy údaj o celkovém počtu vytištěných stránek.

V nabídce tedy naleznete tonery nebo inkoustové cartridge s různým objemem náplně a s odlišnou výtěžností. Nezapomeňte ale, že se uvádí pouze při 5 % pokrytí stránky. A při výběru vhodné náplně nesmíte zapomínat také na fakt, že nejlevnější toner ne vždy musí představovat nejoptimálnější volbu. Výhodnost konkrétní náplně do tiskárny byste si proto měli ověřit jednoduchým přepočtem. Cena náplně / výtěžnost náplně = ceně 1 výtisku. Takový nekomplikovaný přepočet Vám napoví, kterou náplň se Vám nakonec skutečně vyplatí koupit do tiskárny. Nesmíte zapomenout také to, že současný stav objemu se může v budoucnu změnit, a proto je důležité myslet nad tímto už při výběru tiskárny. Nuže pojďme se nyní společně podívat, jak může výběr vhodné náplně vypadat v praxi.

NÁVOD JAK VYBRAT NÁPLŇ

1.  Mám prázdnou náplň a znám její označení

Pokud máte po ruce prázdnou inkoustovou kazetu nebo toner a dokážete z něj zjistit označení, půjde o skutečně rychlý proces výběru i objednání náplně, kterou můžete mít doma už za dva dny. A co proto musíte udělat?

Nic složitého, stačí, když označení náplně napíšete do políčka vyhledávání. Do systému vyhledávání tak nemusíte zapojit typ, či značku tiskárny a bokem můžete nechat filtr barev. Systém udělá vše za Vás a zobrazí Vám všechny relevantní výsledky, v rámci kterých dostanete nabídku na originální nebo kompatibilní náplň do tiskárny.


Systém vyhledávání dokáže nabídnout tonery nebo inkoustové cartridge i při neúplném označení. Pokud z Vaší kazety odečtete například pouze číselný kód, systém ho identifikuje a nabídne několik alternativních náplní s takovým označením. Pro lepší představu si to můžeme ukázat na jednoduchém příkladu. Na prázdné kazetě od toneru jste našli čísla 3380. Po zadání kódu do vyhledávacího políčka Vám bude nabídnut originální nebo kompatibilní černý toner Brother TN-3380.

2.  Neznám označení náplně, ale znám model a značku výrobce tiskárny

Hlavu rozhodně nemusíte věšet ani tehdy, když nebudete znát označení náplně, protože pokud je Vám známá značka a model tiskárny, můžete při výběru vhodného toneru nebo inkoustové kazety postupovat úplně stejně rychle. Celý rozdíl bude spočívat pouze v tom, že místo kódu nebo označení náplně zadáte do vyhledávacího políčka značku a model tiskárny. Systém Vám i v tomto případě předestře vhodnou nabídku originálních nebo kompatibilních tonerů.

3. Zkouším to sám, ale výběr je velký a nejsem si jistý

V podstavě Vám nic nebrání hledat vhodnou náplň na naší stránce tak, že zadáte typ toneru nebo inkoustové náplně (originální nebo kompatibilní náplň), ve filtru barev označíte požadovanou barvu, kliknete na výrobce a možná si ještě seřadíte zobrazení produktů podle oblíbenosti, zda od nejlevnějšího nebo naopak od nejdražšího výrobku. Výsledek hledání po zadání těchto parametrů Vám ale s největší pravděpodobností nabídne hned několik produktů. Projetí celé nabídky, produkt po produktu, Vám tak zabere cenné desítky minut, které můžete využít mnohem rozumnějším způsobem.

Naše vyhledávání je velmi přesné a funguje nanejvýš spolehlivě. Pro takto komplikovanou alternativu hledání správné náplně tedy neexistuje nejmenší důvod. Platí to o to více, jelikož můžete kdykoli využít naše služby a poradenství.

Filtrování

Pomůžeme a poradíme Vám s výběrem

Nevíte si rady? Zavolejte.

Naši specialisté Vám pomohou s výběrem správného typu náplně do tiskáren.

Máte s výběrem náplně jakékoliv problémy? Klidně se obraťte na nás. Vybereme Vám originální nebo kompatibilní náplň, která bude plně vyhovovat tiskárně i Vašim požadavkům. Kontaktovat nás můžete telefonicky na 773 484 483 nebo nám napište na email obchod@cdrmarket.cz.