Jak předejít vyschnutí tiskové hlavy?

V případě, že na své tiskárně netisknete pravidelně každý den, může se vám stát, že tisková hlava zaschne. Pokud se tomu již stalo, přečtěte si náš článek níže, kde se věnujeme této problematice. V tomto článku vám poradíme jak vyschnutí tiskové hlavy předejít.


Čištění tiskové hlavy jak a kdy?


 Máte pocit, že vaše tiskárna netiskne jako dřív? Tisk je slabý nebo některá barva vynechává? Trápí vás rozmazané výtisky nebo nesprávné barvy? Nebo dokonce tiskárna netiskne vůbec?Odpověď na tento problém zní, zaschlá tisková hlava.

Čtěte 

 

 Prevence, když tisknete málo


Pokud netisknete každý den, doporučuje se aspoň jednou za 14 dní tiskárnu zapnout a vytisknout jednu zkušební stanu. Zkušební strana vám "protáhne" celou tiskovou hlavu, použije všechny barvy a tím máte jistotu, že se "provětraly" všechny trysky. V případě, že vám barva dojde v tiskárně s pevnou tiskovou hlavou, vyměňte jí za novou. Nikdy nenechávejte dok na cartridge prázdný, v tomto případě vám hlava zákonitě vyschne velice brzy.

 
Příklad zkušební stránky tisku 

 Skryté hrozby


Možná by vás to ani nenapadlo, ale přemýšleli jste někdy, že na inkoustovou tiskárnu může mít vliv i kam jí postavíte? Rozhodně vyberte tiskárně místo kam nesvítí přímé slunce. Dobré místo pro tiskárnu není ani v bezprostřední blízkosti topení nebo v blízkosti světla, které vydává teplo a v místnostech s vyšší teplotou než 30°C.