Hledáte LED tiskárnu do domácnosti nebo kanceláře? Tyto 3 vás můžou zaujmout

LED technologie tisku slaví úspěchy už několik desítek let. Od tiskáren nové generace se samozřejmě očekává profesionální kvalita tisku a nízké provozní náklady. Tato zařízení ale dokonale vyhovují i ​​poslednímu důležitému kritériu, kterým je rozumný poměr ceny a výkonu.

LED tiskárny jsou po technologické stránce v mnohém podobné klasickým laserovým tiskárnám. Využívají fotosenzitivní elektrostatický i zapékací válec a používá se v nich také kazeta s práškovým tonerem. Kromě menších a kompaktnějších rozměrů LED tiskáren nejzásadnějším rozdílem mezi oběma provedeními je osvitová jednotka.

Zatímco u laserových tiskáren sehrává podstatnou roli laserový paprsek, který je pomocí soustavy optických hranolů a zrcadel nasměrován na zmíněný elektrostatický válec, LED tiskárny využívají na osvit válce osvitové pásy složené z LED diod. LED technologie tisku tak v osvitové jednotce nepoužívá žádnou složitou optiku s pohyblivými díly. Výhody LED tiskáren vám představíme u konkrétních 3 modelů, které jsme si pro vás dnes připravili.

LED tiskárna Brother MFC-9340CDW

Barevná multifunkční LED tiskárna Brother MFC-9340CDW je určena pro menší kanceláře a domácnosti, čemuž odpovídají její možnosti. Zařízení nabízí skenování, kopírování i duplexní tisk černobílých či barevných dokumentů, které probíhá v rozlišení 2400 x 600 dpi. O kvalitě výtisků tedy není nejmenších pochybností. Zmínit je potřeba také možnost faxování, které ale v této cenové kategorii není velkým překvapením.

O zjednodušení ovládání se postará barevný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 9,3 cm. Brother MFC-9340CDW rozhodně nezaostává za jinými modely ani v rychlosti tisku. Právě naopak. Tiskový modul zvládne za jednu minutu zpracovat 22 černo-bílých výtisků a stejný počet stran můžete držet v ruce i u barevných dokumentů. Tisknout se dá jednoduše z USB nebo webových aplikací, jako jsou Apple AirPrint nebo Google Cloud Print. U tiskárny uvítáte možnost zabezpečení dat. K dispozici máte také automatický podavač s kapacitou 35 listů a kancelářský papír, který bude potřeba do zásobníku doplnit po vytištění 250 listů papíru.

LED tiskárna Brother DCP-L3550CDW

I model barevné, multifunkční tiskárny Brother DCP-L3550CDW reprezentuje novou generaci LED tiskáren. Cílovou skupinou pro tuto tiskárnu jsou domácí uživatelé, ale zařízení se uplatní i v začínající firmě, která při svém rozběhu nechce hodně investovat do dražšího řešení.

LED tiskárna tedy, jak jsme to již naznačili, dává majiteli možnost kopírování, skenování a automatického oboustranného tisku. Díky bezdrátovému rozhraní můžete zařízení rychle a pohodlně zapojit do pracovních aktivit firmy nebo domácnosti. Model Brother DCP-L3550CDW je vybaven automatickým podavačem papíru na 50 listů a zásobníkem s kapacitou 250 listů papíru. Tiskárna pracuje s rozlišením tisku 2 400 dpi a podobně jako u výše uvedeného modelu se můžete opřít o služby barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 9,3 cm. Tiskový modul zvládne zpracovat až 18 stran za minutu.

LED tiskárna Brother HL-L3210CW

Pokud hledáte tiskárnu s jednoduchou obsluhou a výborným poměrem ceny i výkonu, kterou plánujete využívat pouze pro barevný nebo černo-bílý tisk dokumentů, tak model Brother HL-L3210CW může být pro vás ten pravý.

Zařízení používá LED technologii tisku s rozlišením 600 x 2400 dpi, které nepřipustí spekulace o kvalitě výtisků. Tiskárna potěší bezdrátovým rozhraním i rychlostí tisku. Za minutu máte k dispozici 18 černobílých nebo barevných výtisků. Brother HL-L3210CW nezklame ani zásobníkem s kapacitou 250 listů papíru, který nevyžaduje časté doplňování a proto šetří čas. Chceme vás upozornit i na vysokokapacitní tonery, se kterými tisknete ještě levněji a tím pádem ve větší míře šetříte peníze.

Tip: Podívejte se, které laserové tiskárny patří mezi nejprodávanější.