Canon Pixma TS3150

Canon představil 19. července 2017 nový model multifunkční tiskárny s označením Canon Pixma TS3150. Co vám může tato tiskárna nabídnout se nyní společně podíváme.

 


Konstrukce TS3150

Horní povrch je odolný proti poškrábání a snadno se čistí.. Lesklý povrch se vzorkem mřížky zabraňuje nežádoucím šmouhám a stopám po prstech. Rozměry této tiskárny jsou ŠxVxH 435 × 316 × 145 mm


Specifikace a nové funkceTS3150 má 3,8 cm LCD černobílý segmentový displej a tlačítka pro rychlé a snadné nastavení bezdrátového připojení. Uživatel může jedním pohledem zkontrolovat nastavení tisku a papíru.


Tato tiskárna je plná zbrusu nových funkcí. Senzor detekce papíru mnohonásobně zrychluje práci s tiskárnou, díky této funkci vám odpadají zdlouhavé volby formátu každého papíru, který není velikosti A4. Do zadního podavače se vejde až 60 listů běžného papíru. Bezokrajový tisk fotografií velikostí 13 × 18 cm, 10 × 15 cm a 13 × 13 cm. Funkce, která by se měla stát hlavním lákadlem, proč tuto tiskárnu pořídit, je bezdrátové Wi-Fi připojení bez nutnosti používat router. 

Co vše můžete na tiskárně TS3150 vytisknout? Běžný papír: A4, A5, B5, Letter, Legal
Fotografický papír: 10 × 15 cm, 13 × 13cm, 13 × 18 cm
Obálky: DL, COM10


AplikaceRozlišení tisku je maximálně 4 800 × 1 200 dpi. Rychlost černobílého tisku dosahuje 7,7 stran za minutu, barevný tisk dosahuje rychlosti 4,0 strany za minutu. Maximální gramáž obyčejného papíru, který vám tiskárna potiskne je 105 g/m2, u fotografického je pak maximem 275 g/m2.


Aplikace Canon PRINT eliminuje potřebu používat počítač nebo Mac, bohatě si vystačíte se svým chytrým telefonem nebo tabletem. Aplikace umožňuje jednoduché tisknutí fotografií, dokumentů i tisk z webových stránek. Můžete přes tuto aplikaci i skenovat a kopírovat. 

Aplikace PIXMA Cloud Link s aplikací Canon PRINT můžete tisknout a odesílat dokumenty i fotografie na sociální sítě a ukládat si je například do Disk Google. Ať už se jedná o tisk nebo skenování, PIXMA Cloud Link je ideální pro ty, kteří hojně využívají tisk fotografií a jsou velmi aktivními uživateli na Instagramu. S touto aplikací totiž můžete tisknout obrázky přímo ze sociálních sítí. Navíc s tiskárnou TS3150 můžete fotky z Instagramu tisknout v tradičním čtvercovém fotrmátu a to dokonce bezokrajově.

AirPrint je již zažitá aplikace, nemusíte instalovat žádné ovladače tiskárny, ale stačí rovnou tisknout.

Message In Print je nová aplikace, která vám do vytištěných fotografií zakóduje neviditelnou zprávu. Stačí podržet iPhone nad fotografií a animace, hudba nebo video se přehraje.

     

 

Canon PG-545XL černá (black) kompatibilní cartridge

Canon CL-546XL barevná kompatibilní cartridge

Velké zklamání


Jediný kámen úrazu u této tiskárny jsou náplně, pro ekonomičtější tisk fotek by se spíš hodily jednotlivé barevné náplně. Bohužel, tato tiskárna je pouze na dvě kazety. Černá PG-545 a barevná (tricolor) CLI-546. Jakmile v tricoloru dojde jedna barva, už si nezatisknete, dokud nedodáte tiskárně celou novou kazetu.

Shrnutí


Tiskárna je vhodná na méně časté tisknutí do všech domácností. Skvěle obslouží každého člena rodiny a tak se lehce stane nenahraditelnou součástí rodinného vybavení.