CANON PIXMA iP7250

 

Canon PIXMA iP7250 je  vysoce výkonná fototiskárna, která nabízí rychlý tisk v kvalitě fotolaboratoře. Dva roky po sobě se stala produktem roku na Heureka.cz. Čtěte a dozvíte se proč.

Konstrukce iP7250


Na pohled tato tiskárna vypadá opravdu luxusně. Tělo má nízkoprofilový design a samootevírací výstupní zásobník. Tím pádem jí můžete použít i v omezeném prostoru. Rozměry tiskárny jsou (ŠxVxH) 451×368×128 mm.


Canon iP7250 má celkem dva zásobníky papíru, horní zásobník, sloužící pouze na fotopapíry, pojme maximálně 20 listů běžného papíru. Spodní zásobník je na tom o poznání lépe. Vejde se do něho až 125 listů běžného papíru a slouží především na papír A4, můžete ho ovšem použít i na formáty A5, B5 nebo obálky. Na této tiskárně lze tisknout i na disky, to znamená CD, DVD a BlueRay. Co může někoho zklamat, je fakt, že tiskárna není multifunkční, takže nemůžete skenovat ani kopírovat. 

Specifikace a funkce tiskárny


Canon PIXMA iP7250 je určena především pro použití jako malá rodinná tiskárna nebo přenosná tiskárna. Slouží k tištění velkého množství detailů a rychle tiskne dokumenty i snímky v domácích podmínkách. Je totiž vybavena tiskovou hlavou s 1 pikolitrovou technologií pro tisk s miniaturními částečkami a rozlišením tisku 9 600 dpi. Tiskárna také dokáže tisknout bezokrajové fotografie. Maximální rychlosti tisku jsou 15 stránek za minutu černobíle, barevných stránek vytiskne za minutu 10. Canon Pixma iP7250 má automatický oboustranný tisk a navíc se ještě dodává s programem pro snadný tisk fotografií - My Image Garden.


 

 Ekonomicky nenáročná


Tiskárna má 5 samostatných zásobníků inkoustu. Je to velká výhoda, protože pokud dojde jedna barva, stačí vyměnit pouze tu konkrétní barvu a můžete pokračovat. Tisknete fotky? Pak je tato tiskárna ideální volba. Samotnou tiskárnu nyní seženete okolo 1600,- Kč. Pokud zvolíte kompatibilní cartridge, tisknete opravdu za hubičku. Jednu kompatibilní cartridge seženete v našem e-shopu za pouhých 99,-Kč. Celou kompatibilní sadu C, M, Y, BK, PGBK máme za 449.- Kč.