Brother MFC, DCP a HL. Co? No přece...

Že společnost Brother patří ve svém oboru k užší světové špičce výrobců tiskáren a multifunkcí, už jistě víte. V tomto článku bychom se jim ale chtěli více věnovat, jelikož jsou u nás ohromně oblíbené. Jak se v nich vyznat podle jejich produktových názvů? Co znamená například MFC, DCP nebo HL? Pojďme se na to společně podívat...

Rozdělení laserových tiskáren a multifunkcí Brother podle označení

V portfoliu společnosti Brother najdeme jak laserové tiskárny (single-funkce - pouze funkce tisku), tak i laserové multifunkce.

  • Brother HL jsou základní laserové tiskárny Brother, které obsahují pouze funkci tisku.
  • Brother DCP jsou laserové multifunkce, které kromě funkce tisku dokáží také dokumenty skenovat a kopírovat.
  • Brother MFC jsou taktéž jako laserové multifunkce Brother s označením DCP, které ale kromě tisku, skenování a kopírování obsahují další funkci a to FAX. Některé umožňují také tisk pomocí sítě Wi-Fi pro jednoduchý a rychlý tisk přímo z mobilních zařízení.

Všechny tyto tiskárny mají jedno společné a to to, že jsou vhodné spíše do menších kanceláří nebo domácností, kde tiskneme spíše menší objem dokumentů.

  • Brother HL-L, DCP-L, MFC-L - K těmto tiskárnám stačí přidat písmenko "L" a hned tu máme laserové tiskárny a multifunkce, které jsou rychlejší a výkonnější pro práci ve větších firmách a korporacích. Co je na nich výjimečného? Nejen, že většině z nich úžasní lidé od společnosti Brother přidali možnost bezdrátového připojení, ale některé navíc disponují přídavným podavačem papíru.
  • Brother HL-B - Tiskárny s označením "B" jsou součástí řady TonerBenefit, což je velká novinka společnosti Brother. Co to ale znamená pro nás? S těmito laserovými zařízeními dosáhnete na rychlejší a zároveň tišší chod a hlavně úsporný tisk. To ale není zdaleka všechno. Tiskárny jsou totiž vybavený novým laserovým paprskem, který byl vyvinutý tak, aby vydržel co nejdéle a také startovacím tonerem.
  • Brother DCP-B - Nejen že jsou tyto laserové multifunkce Brother standardně vybavené skenerem a kopírkou, ale navíc obsahují vše co Brother HL-B tiskárny - startovací toner, rychlejší a zároveň tišší chod, úsporný tisk a nový vylepšený laserový paprsek. Ano, i tyto multifunkce jsou součástí programu TonerBenefit. No není to sen?

TIP: "Startovacím tonerem vaše auto nenastartujete, ale..."

Všechny tyto tiskárny jsou již jako dělané do větších firem a institucí. Vyplatí se hlavně díky větší úspornosti v případě, kdy potřebujete tisknout větší objem potřebných dokumentů v co nejkratším čase.

Rozdělení inkoustových multifunkcí Brother podle označení

Nabídka společnosti Brother obsahuje pouze inkoustové multifunkce.

  • Brother MFC-J a DPC-J jsou inkoustové multifunkční tiskárny, které obsahují nejen funkce tisku, ale stejně jako u laserových tiskáren vám nabídnou také možnosti skenování, kopírování a faxování. Jsou vhodné pro tisk v domácnostech (např. rodinné fotografie) či menších kancelářích (např. barevné dokumenty, fotografie).
  • Brother MFC-J a DPC-J - Ne, není to překlep. Inkoustové multifunkce Brother, které jsou určené pro větší firmy (např. grafická studia), které využívají efektivnějšího tisku, mají stejný produktové označení. Mají ale kromě výše zmiňovaných navíc možnost bezdrátového připojení a některé navíc obsahují přídavné podavače papíru a umožňují tisk až do velikosti média A3.

  • Brother MFC-T a DCP-T jsou inkoustové multifunkce s tankovým systémem. To znamená, že mají zabudované, na rozdíl od ostatních inkoustových zařízení nádobky na inkoust. Jaká je výhoda? Nemusíte dokupovat samostatné cartridge a po jejich vyčerpání je pokaždé měnit, nýbrž stačí pouze dolít jednotlivou barevnou lahvičku do dané nádobky. Navíc samostatné inkoustové náplně v podobě lahviček najdete za výhodnější ceny a zároveň s větším obsahem inkoustu, než může být v cartridgích. Inkoustové multifunkce s tankovým systémem vám při větším tiskovém objemu tedy jistě ušetří čas, námahu a hlavně náklady.

Doufáme, že se po tomto článku v tiskárnách a multifunkcích Brother vyznáte zase o něco lépe. Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte se nás zeptat prostřednictvím e-mailu info@cdrmarket.cz.