4 důvody, proč domů potřebujete Wi-Fi tiskárnu

Pokud si právě kladete otázku, jakou tiskárnu byste si měli pořídit do své pracovny nebo kanceláře, máme pro Vás jeden tip. Měli byste popřemýšlet nad tiskárnou s funkcí Wi-Fi připojení. Proč byste si měli vybrat právě tuto tiskárnu? Odpověď je jednoduchá. Existuje totiž hned několik dobrých důvodů, pro které se vyplatí zainvestovat právě do takové tiskárny. Čtěte dále a v následujících řádcích Vám ukážeme až 5 důvodů, proč je Wi-Fi tiskárna správnou volbou.

 

Několik slov na úvod

Bezdrátové sítě a vzájemná bezdrátová komunikace zařízení nejsou žádnou novinkou. V současné době už jde o dlouhodobý trend, který se v praxi uplatňuje nejen v kancelářských prostorech, ale stále častěji se využívá i v běžných domácnostech. Už dávno jsou pryč ty časy, kdy byly notebooky nebo klasické stolní počítače v podstatě jedinými přístroji, které bylo možné bezdrátově připojit k internetu nebo je takovým způsobem spárovat s jinými zařízeními.

Vedle zmíněných notebooků dnes bezdrátovou technologií disponují i mobilní telefony, hrací konzoly, zařízení pro stream hudby a videa, nebo různá audio-video technika. A kromě výše zmíněných zařízení bezdrátovou technologii používají samozřejmě i zmíněné tiskárny a multifunkční zařízení. Wi-Fi modul je tedy součástí mnohých modelů tiskárny, které přináší možnost rychlého připojení nebo spárování různých zařízení a v konečném důsledku bezkonkurenčně pohodlný tisk.

Nevýhody této technologie v podstatě neexistují. Snad jedinou slabší stránkou Wi-Fi připojení je bezpečnost takového tisku, která je ale pomocí šifrovacího protokolu WPA 2 zabezpečena poměrně dobře. Šifrovací standart WPA 2 případnou hrozbu prolomení ochrany bezpečného tisku eliminuje na minimum. Vraťme se ale zpátky k Wi-Fi tiskárně a podívejme se na konkrétní důvody, které byste měli při koupi nové tiskárny brát v úvahu.

Odstřihnete se od kabelů a tisknete kdekoliv z domu

Pokud Vám překáží množství všudepřítomných kabelů, do kterých se nejednou zapletou nohy, přičemž nehrozí jen poškození kabelu nebo shození notebooku ze stolu, ale dokonce i pád člověka, tak celkem určitě uvítáte možnost bezkabelového propojení tiskárny s Vaším počítačem.

Wi-Fi tiskárna je ale výbornou volbou i v případech, když chcete tisknout textové dokumenty nebo fotografie z kteréhokoliv místa Vaší domácnosti. Nemusíte být přitom v blízkosti Wi-Fi tiskárny. Z pohodlí každé místnosti v domě můžete tomuto zařízení zadat pokyn k vykonání tiskové úlohy. Je to jednoduché. Stačí vybrat konkrétní tiskovou úlohu a potvrdit výběr .

Tiskové úlohy zadáte nejen z notebooku

Pokud byste chtěli tisknout z nějakého mobilního zařízení, tak při klasické tiskárně bez Wi-Fi modulu musíte nejprve dokument odeslat do Vašeho notebooku nebo stolního počítače a až pak zadat příkaz k tisku. Při Wi-Fi tiskárně tento postup úplně obejdete, protože tiskovou úlohu můžete do této tiskárny odeslat přímo z tabletu nebo smartfonu. Kromě toho po stáhnutí aplikace do Vašeho smartfonu může být zadání příkazu k tisku vykonáno tak říkajíc na jeden dotek. Vy tedy v rekordně krátkém čase můžete v ruce držet požadovaný vytištěný dokument.

V jednoduchosti instalace je další výhoda Wi-Fi tiskárny

Výrobci Wi-Fi tiskáren vychází svým klientům maximálně vstříc a instalací těchto zařízení v rámci možností co nejvíce zjednodušují. Wi-Fi tiskárna se proto nepřipojuje k počítači, ale přímo k lokální Wi-Fi síti, kde po připojení slouží jako síťový prvek pro jiná připojená zařízení, ze kterých je pak možné zadávat tiskové úlohy. Pokud máte lokální síť chráněnou heslem, bude potřeba, abyste k instalaci Wi-Fi tiskárny našli údaje týkající se hesla a sítě. Wi-Fi tiskárnu samozřejmě v případě potřeby můžete připojit k notebooku i pomocí USB kabelu.

Multifunkční tiskárny a Wi-Fi

A nakonec jsme se dostali k poslednímu důvodu, který byste měli při výběru tiskárny také zvážit. A tím je skutečnost, že Wi-Fi modul je často výrobci tiskárny umísťovaný do dražších multifunkčních tiskáren. Díky těmto zařízením můžete doklady kopírovat, skenovat nebo je prostřednictvím elektronické pošty odesílat.

Prostřednictvím Wi-Fi tiskárny můžete velmi komfortním způsobem (bez použití kabelů) tisknout textové nebo grafické doklady. Samozřejmě jen za předpokladu, že Vaše tiskárna bude disponovat dostatkem inkoustu nebo kvalitním tonerem.